Kultura for free, ale i nasza praca for free. Prekariusze - wszystko za darmo, ale nie na darmo - przynajmniej taką mamy nadzieję! Zapowiadamy darmowe wydarzenia w Warszawie.
Kategorie: Wszystkie | Kultura | Warszawa
RSS
czwartek, 01 grudnia 2016

Czwartek 1.12.2016(Zdj.: "Odysseus Gambit" reż. Àlex Lora)

Godz. 17:00

"Line up" - Hiszpania 2015 20'

Pracownik sklepu muzycznego w Detroi przeżywa niezwykłą przygode dzięki tajemniczej płycie

"Punkt wyjścia" - Polska 2015 20' Reż. Michał Szcześniak

Aneta "zbuntowała się całkowicie" w wieku 19 lat. Do tego stopnia, że wkrótce po rozpoczęciu studiów na krakowskiej politechnice trafiła do więzienia za morderstwo. 

"Odysseus Gambit" - USA 2011 13' Reż. Àlex Lora

Kambodżański imigrant gra w szachy w samym sercu Nowego Jorku z nadzieją na znalezienie lepszej pozycji na planszy życia. 

18:00 - 19:00

Wydarzenie w ramach festiwalu filmowego

GRAND OFF - NAJLEPSZE NIEZALEŻNE KRÓTKIE FILMY ŚWIATA

Poetyka krytyki filmowej. Rozmowa z Michałem Oleszczykiem, Olą Salwą i Łukaszem Maciejewskim

Godzina 19:00

"Mała Matura 1947" Reż. Janusz Majewski

Ludwik (Adam Wróblewski) przeprowadza się z rodzicami do Krakowa i zaczyna naukę w nowej szkole. Chłopak okazuje bunt przeciwko otaczającej go powojennej rzeczywistości

Godzina 21:00

"Korczak" 113' Doktor Korczak (Wojciech Pszoniak), który prowadzi popularne pogadanki radiowe zostaje wezwany do szefa i dowiaduje się, że jego audycja zostaje zdjęta z anteny...

Opisy wszystkich filmów: timeline & organizatorzy

12:52, juliancio.wodnik , Kultura
Link Dodaj komentarz »
środa, 30 listopada 2016"Wielki mur" / The Great Wall

74 ' , 2015 Irlandia reżyser: Tadhg O'Sullivan / zdjęcia: Feargal Ward / montaż: Tadhg O'Sullivan / produkcja: Tadhg O'Sullivan / thegreatwall.eu/

13.12.2016 KINO MURANÓW 20:30

14.12.2016 CSW 18:30

Pomysł, by z klasycznego tekstu Franza Kafki – Budowy chińskiego muru – uczynić niejako komentarz do trwającego migrancko-uchodźczego kryzysu, był niewątpliwie bardzo ryzykowny. A jednak w filmie Tadhga O’Sullivana przyniósł zaskakująco świeży efekt – wydobył satyryczny i subwersywny potencjał Kafkowskiej prozy, nie spłaszczając jej głębi. Żadne zdanie nie wydaje się tu nieadekwatne. Wielka w tym oczywiście zasługa wizualnej elokwencji O’Sullivana, umiejętnego budowania i rozładowywania napięć, a także mistrzowskiej synchronizacji rytmów tekstu, obrazu i towarzyszącej im muzyki. Kamera rejestruje rozmaite fragmenty silnie zmilitaryzowanych południowo-wschodnich granic Europy, w interiorze przygląda się przytłaczającej architekturze metropolitalnych centrów władzy, by znów na obrzeżach zbliżyć się do tych, których mury i zapory mają zatrzymać. Europejski wielki mur, mający nas chronić przed ludami z Południa, podobnie jak ten chiński charakteryzuje nieciągłość, różnorodność form i wątpliwa użyteczność. Kiedy zaczęła się jego budowa? I kto o niej naprawdę decyduje? [mn] 

wstęp wolny

17:37, juliancio.wodnik , Kultura
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 28 listopada 2016

(ZDJĘCIE: "A Sting Of Maud" Reż. David Färdmar / strona filmu)

DZIEŃ 1: Poniedziałek 28.11.2016 

KINO LUNA

 

BLOK I godz. 17:00

"Katya" - USA 2011 23'

Dwóch Rosjan spotyka się w taksówce w Nowym Jorku. Mimo, że dzieli ich całe pokolenie, ich historie niebezpiecznie się przeplatają ze sprawą wydarzeń sprzed 30 lat: śmierci pewnego marynarza na pokładzie sowieckiej łodzi podwodnej K-129.

"Apele Tac" - Niemcy/Rumunia 2011 30'

1986 rok: Gregor i Vali chcą uciec z kraju. Potrzebują wzajemnej pomocy, ale brakuje im do siebie zaufania. Pewnej nocy obawy Gregora okażą sie słuszne. Ostatecznie pozostanie im tylko nadzieja.

"Baby - Anglia 2011 25'

Nieznajomy śledzi kobietę aż do jej domu.

"A Sting of Maud" -  Szwecja 2011 29'

Panna Maud, osierocona w młodym wieku, została wychowana przez konserwatywną matronę, panią Frank. Tłumione pragnienia i miłość do pana Eldmanna sprawiają, że Maud kreuje świat fantazji, w którym miłość jest silniejsza od życia, a może nawet od samej śmierci.

"La Mujer Del Hatillo Gris" - Hiszpania 2011 11'

Przez kastylijską równinę idzie kobieta w poszukiwaniu uwięzionego męża. jej podróż przeplata historia ciężkich lat "dekady Ołowiu" po wojnie domowej i rzeczywistości tysięcy zabitych, do tej pory leżących w masowych grobach na bezdrożach Hiszpanii.

 

19:15

"Po sezonie" (2005) reż. Janusz Majewski, 87'

Tajemniczy mężczyzna (Leon Niemczyk) odwiedza po sezonie mazurski pensjonat, gdzie nawiązuje bliższe relacje z trzema mieszkankami.

20:45

"Zaklęte rewiry" (1975) reż. Janusz Majewski, 95'

Młody chłopak ze wsi (Marek Kondrat) rozpoczyna pracę jako pomywacz w restauracji. Szybko awansuje i przechodzi kolejne szczeble kariery.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

14:57, juliancio.wodnik , Kultura
Link Dodaj komentarz »
środa, 23 listopada 2016

To zdecydowanie więcej niż zwykła wystawa reklam. To pokazanie, jak, m.in. poprzez kampanie społeczne, budować społeczeństwo, w którym patriarchat, agresja, wykluczenie i zobojętnienie będą stopniowo odchodziły w niebyt.

To koncert pomysłowości – jak poprzez (auto)zmianę koloru włosów uczniowie mogą sami przeciwdziałać procesom nękania i ostracyzmu. Albo też jak (poprzez aplikację komputerową) sprawiać, żeby wielowiekowe przywary – w tym przypadku, szwedzkie – ograniczać. To także niezwykle obrazowe wytłumaczenie, dlaczego szwedzki model państwa opiekuńczego, wysokich podatków w zamian za równość, gdy idzie o świadczenia ze strony państwa, ma sens (dla wszystkich neoliberałów/korwinowców obowiązkowo!).  Dlaczego nie jest wymysłem, właściwie rozumiana, poprawność polityczna, czyli poszanowanie dla wszystkich ludzi, nieżelazne od…,  także, gdy idzie o stosowany język, i nie warto np. osoby z zespołem Downa traktować jak debila. Słowem – jaka jest
(i jak była kształtowana, przez kompleksowe działania edukacyjne, także w formie kampanii społecznych,  nawiązujących zarówno do narodowych i lokalnych tradycji, jak też popkultury) szwedzka tożsamość.

Wszystko to pomysłowo, lekko, koniecznie operując komizmem – „jak to u Szwedów”.

Ta wystawa, oprócz prawdziwej przyjemności dla każdego widza i punktu obowiązkowego dla nauczycieli, wychowawców, to także prawdziwa uczta od strony kreatywnej – znakomita lekcja, jak tworzyć, zarówno reklamy komercyjne, jak też społeczne, aby w minimalistycznej, często przezabawnej formie maksymalnie poruszały.

Plakat_Wiecejnizreklama1696x967

 

Centrum Kreatywności Targowa,

Targowa 56, Warszawa

3 – 23 listopada 2016

Od godz. 10 do 21.

Wstęp wolny

15:12, juliancio.wodnik
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 14 listopada 2016

Na zakończonym wczoraj CINEMAFORUM przyznano dwa rodzaje nagród: nagrody CINEMAFORUM oraz nagrody im. Jana Machulskiego: 

1. GŁOWNA NAGRODA IM. JANA MACHULSKIEGO dla "NADEJDĄ LEPSZE CZASY"!


Przedstawiamy laureatów Nagród Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego za rok 2016. Spośród 24 filmów nominowanych do Nagrody, w kategorii „Najlepszy film” zwyciężył obraz „NADEJDĄ LEPSZE CZASY” w reżyserii Hanny Polak.

W pozostałych kategoriach zwyciężyły filmy:

w kategorii „Najlepsza reżyseria”:
Damian Kocur za film „TO, CZEGO CHCĘ”

w kategorii „Najlepszy scenariusz”:
nagrody nie przyznano

w kategorii „Najlepsze zdjęcia”:
Jacek Podgórski za film „MOLOCH”, reż. Szymon Kapeniak

w kategorii „Najlepszy montaż”:
Katarzyna Boniecka za film „OBIEKT”, reż. Paulina Skibińska

w kategorii „Najlepsza aktorka”:
Anna Próchniak za film „LUNA”, reż. Filip Gieldon

w kategorii „Najlepszy aktor”:
Ariel Makara za film „TO, CZEGO CHCĘ”, reż. Damian Kocur

w kategorii „Najlepszy film dokumentalny”:
Zofia Pręgowska za film „NIEWIDZIALNE”

w kategorii „Najlepszy film animowany”:
Agnieszka Borowa za film „DOM”.

Była to już dwunasta edycja Nagród Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego, wręczanych co roku podczas finału CINEMAFORUM – Międzynarodowego Forum Niezależnych Filmów Fabularnych w Warszawie.

Nominacje dla filmów przyznawane się przez cały rok na najważniejszych festiwalach kina niezależnego w Polsce. Laureatów nagród wyłania potem Offowa Akademia Filmowa, w której w tym roku zasiedli:

Anna Wróblewska – wykładowca akademicki, publicystka, dziennikarka, menedżer kultury,
Kuba Armata – dziennikarz filmowy,
Rafał Listopad – montażysta filmowy,
Michał Marczak – reżyser, scenarzysta,
Wojciech Solarz – aktor.

Laureatami Nagrody byli dotychczas między innymi Kuba Czekaj, Jan P. Matuszyński, Anna Kazejak-Dawid, Łukasz Żal, Kacper Fertacz, Grzegorz Lipiec, Agata Kulesza, Julia Kijowska, Gabriela Muskała, Bodo Kox, Krzysztof Czeczot, Wojciech Solarz i Anca Damian.

Wszystkie szczegółowe informacje, w tym lista przyznających nominacje festiwali oraz dotychczasowych laureatów Nagrody, znajdują się na stronie: www.janmachulski.pl


2. GRAND PRIX dla „CZARNOKSIĘŻNIKA Z KRAINY U.S.”!

Jury w składzie:

Janusz Zaorski – reżyser, scenarzysta (Przewodniczący Jury),
Marta Nieradkiewicz – aktorka,
Robert Bolesto – scenarzysta, dramaturg,
Michał Oleszczyk – filmoznawca, krytyk filmowy, tłumacz,
Adrian Panek – reżyser, scenarzysta,

po obejrzeniu podczas projekcji konkursowych 22 filmów, postanowiło przyznać następujące nagrody:

WYRÓŻNIENIE HONOROWE
“UNDER THE SUN” reż. Qiu Yang
(prod. Qiu Yang, Natalie Erika James – Australia / Chiny)

WYRÓŻNIENIE HONOROWE
“A NIGHT IN TOKORIKI” reż. Roxana Stroe
(prod. Natalia Gurau – Rumunia)

GRAND PRIX
w wysokości 5.000 PLN, sfinansowane ze  środków Miasta Stołecznego Warszawa
Za pomysłowość formy, autoironię i świeżość osobistego spojrzenia na mitologię amerykańskiego snu i hollywoodzkiej kariery
“CZARNOKSIĘŻNIK Z KRAINY U.S.” reż. Balbina Bruszewska
(prod. WJTeam – Polska)

NAGRODA PUBLICZNOŚCI
„TIMECODE”, reż. Juanjo Giménez

Jury Konkursu Głównego postanowiło przyznać także następujące nominacje do Nagród Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego (edycja 2017):

w kategorii „Najlepsza Reżyseria”
Mateusz Rakowicz za film „ROMANTIK”

w kategorii „Najlepszy Scenariusz”
Michał Łubiński za film „BED SIDE STORY”, reż. Michał Łubiński

w kategorii „Najlepsze Zdjęcia”
Jakub Czerwiński za film „ROMANTIK”, reż. Mateusz Rakowicz

w kategorii „Najlepszy Montaż”
Janusz Czubak za film „CZARNOKSIĘŻNIK Z KRAINY U.S.”, reż. Balbina Bruszewska

w kategorii „Najlepsza Aktorka”
Justyna Wasilewska za film „ROMANTIK”, reż. Mateusz Rakowicz

w kategorii „Najlepszy Aktor”
Robert Więckiewicz za film „ROMANTIK”, reż. Mateusz Rakowicz

w kategorii „Najlepszy Film Animowany”
„FIGURY NIEMOŻLIWE I INNE HISTORIE II”, reż. Marta Pajek

 ŹRÓDŁO: http://cinemaforum.pl/

14:54, juliancio.wodnik , Kultura
Link Komentarze (1) »

TR Warszawa zaprasza na cykl spotkań z dramaturgią hiszpańską. Na otwarciu - 7.XI. czytany był Rodrigo Lorca (Autor "Golgota Picnic"), w każdy kolejny poniedziałek czytany będzie nowy autor. ▼ 14 listopada 2016, g. 19:00
José Manuel Mora "Nocni pływacy" ("Los Nadadores nocturnos")

przekład: Kinga Kowalska
reżyseria: Joanna Bednarczyk 
tkanka wizualna: Artur Lis 
set didżejski: Aśka Grochulska
remiks piosenki Amy Winehouse "Back to Black": Kamil Tuszyński

obsada: Seba​stian Pawlak​, ​Konrad ​Eleryk​, Karol​ Kubasiewicz​​,
​Paweł ​Smag​ała​, Sandra Staniszewska​, Magdalena ​Żak, Hanna Klepacka

Liryczne studium odrzucenia i samotności. Historia osobliwego Zakonu Nocnych Pływaków, złożonego z wyrzutków, którzy krążąc po Madrycie poszukują jednej stałej rzeczy: miłości. Założyciel zakonu Jean G. planuje wielką rewolucję, wierząc, że tylko śmierć może przynieść nowe. Rewolucję, która być może dokona się przy dźwiękach piosenki "Back to black" Amy Winehouse, honorowej nocnej pływaczki.

W trakcie czytanie wykorzystywane są fragmenty filmów "Szczęki" (reż. Steven Spielberg, 1975), "Basen" (reż. François Ozon, 2003), "Witaj w domku dla lalek" (reż. Todd Solondz, 1995) oraz teledysków "Flex" Aphexa Twina i "The Box" Orbital.

Po czytaniu odbędzie się spotkanie z autorem.

 

▼ 21 listopada 2016, g. 19:00
Josep Maria Miró "Prawo Archimedesa" ("El principi d’Arquimedes")

przekład: Rubi Birden
reżyseria: Lucy Sosnowska 
scenografia / kostiumy: Paula Grocholska 
wideo: Iza Koczanowska 
muzyka: Tomasz Wyszomirski 

obsada: Konrad Eleryk, Andrzej Kłak, Magdalena Kuta, Bartosz Ostrowski

Podczas wakacyjnego kursu pływania dochodzi do pewnego incydentu. Jeden z trenerów całuje swojego podopiecznego. Cała sprawa wychodzi na jaw przez wpis na Facebooku. Czy był to niewinny pocałunek żeby dodać dziecku otuchy przed skokiem do wody? Czy cieszący się nienaganną opinią trener jest jednak pedofilem? Komu i czemu ufać? Co tak naprawdę o sobie wiemy? I jak dużą rolę odgrywa w naszym życiu Facebook? 


Po czytaniu odbędzie się spotkanie z autorem.

 

▼ 28 listopada 2016, godz. 19:00 
Marc Crehuet "Jednooki król" ("El rei borni")

przekład: Agnieszka Stachurska
reżyseria: Beniamin Bukowski 
obsada: Magdalena Kuta, Marta Malikowska, Karol Kubasiewicz, Lech Łotocki, Bartosz Sak

To miała być przyjemna kolacja, spotkanych po latach dwóch przyjaciółek, Lidii i Sary. Jednak gdy okazuje się, że mężem pierwszej jest policjant, a drugiej aktywista, który niedawno stracił oko podczas demonstracji, robi się gorąco. A jak gorąco zrobi się, gdy wyjdzie na jaw, że gumowy pocisk wystrzelił siedzący naprzeciwko mąż gospodyni? "Jednooki król" to czarna komedia o stałości naszych przekonań, społecznych rolach, przemocy, polityce i poszukiwaniu prawdy. 


▼ 28 listopada 2016, godz. 20:30
DEBATA o współczesnej dramaturgii hiszpańskiej
udział wezmą: Marc Crehuet, Jose Gabriel Antuñano, Urszula Aszyk-Bangs prowadzenie: Roman Pawłowski

Trzy przekłady sztuk ("Jednooki król", "Prawo Archimedesa" i "Nocni pływacy") powstają specjalnie na zamówienie TR Warszawa. W czytaniach wezmą udział aktorzy z zespołu TR Warszawa, a reżyserować będą młodzi reżyserzy i reżyserki. Po każdym czytaniu odbędzie się spotkanie z autorem, tłumaczone konsekutywnie na język polski. Podsumowaniem przeglądu sztuk będzie debata poświęcona współczesnej dramaturgii hiszpańskiej w kontekście europejskim, która odbędzie się po czytaniu ostatniego tekstu 28 listopada. Projektowi towarzyszyć będzie wydanie książki, zawierającej prezentowane teksty, która ukaże się w serii „Nowa dramaturgia TR”. 

__________________

▼ Bilety: 

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Darmowe wejściówki do odebrania w kasie TR Warszawa. 

rezerwacja: kasa@trwarszawa.pl, tel. 22 480 80 08

14:39, juliancio.wodnik , Kultura
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 08 listopada 2016

Klub Znajomi Znajomych (Wilcza 58a) zaprasza dziś na mniej znany film autora "Nocy żywych trupów, Georga Romeo - mianowicie na film "Martin" (1977).Oto opis organizatorów:

George Romero, to nazwisko najbardziej kojarzące się z zombie i twórcą trylogii "Noc/Świt/Dzień żywych trupów". To również autor jednego z naszych ulubionych filmów o wampirach - "MARTIN" (1977, USA).

Tytułowy Martin (John Amplas) jest dziwnym osiemnastolatkiem przekonanym, o tym, że jest wampirem. Przeprowadza się do Pittsburga by zamieszkać ze swoim wujkiem (Lincoln Maazel (ur 1903 - zm. 2009 w wieku 106 lat, przyp. 4free)), a nowe życie rozpoczyna od polowania w poszukiwaniu ludzkiej krwi.
Nie jest jednak typowym wampirem - od gryzienia w szyję, zdecydowanie woli strzykawki oraz scyzoryk. Jego wuj planuje oczyszczenie duszy chłopaka, jednak pojawia się pytanie; czy Martin naprawdę jest wampirem, czy po prostu samotnym, nie dającym sobie rady z życiem nastolatkiem, cierpiącym na psychozę?

MARTIN to wybitny psychologiczny horror z nutką dramatu w tle. Bardzo mocno go polecamy!!!!

00:21, juliancio.wodnik , Kultura
Link Dodaj komentarz »
piątek, 04 listopada 2016
Pokazy specjalne

Fresh Wave 2015

Projekcje

18 lis 2016 PIĄTEK
18:15
Kinoteka 3
Hongkong 2015, 74’
napisy: polskie i angielskie
reżyseria: Lam Ting-hin, Ng Chun, Chan Kam-hei
barwa: kolor

Opis filmów

Zestaw najlepszych krótkich metraży młodego pokolenia filmowców z Hongkongu, wybranych spośród laureatów projektu Fresh Wave: głos niezależnych twórców, wykorzystujących kino do wypowiadania się na najbardziej istotne dla ich generacji tematy.

Fresh Wave to program realizowany od 2005 roku pod patronatem Johnniego To i Hong Kong Arts Development Council, w ramach którego wybrane spośród zgłoszeń propozycje otrzymują dofinansowanie i opiekę mistrzowską, a zrealizowane filmy biorą udział w corocznym konkursie. Projekt jest barometrem nie tylko tego, co nowe i świeże w kinie Hongkongu, ale także kwestii, które budzą emocje i są obiektem uwagi młodego pokolenia.

Projekcjom towarzyszyć będą spotkania z twórcami.

ALI I JA / ALI AND ME

Hongkong 2015, 25'

reżyseria: Lam Ting-hin

scenariusz: Tang Leong-fai

zdjęcia: Lam Ting-hin

język: kantoński, urdu

Krótka historia o nieoczekiwanej przyjaźni między dwoma szkolnymi kolegami: Tsz Kitem, wychowywanym w mieszczańskim hongkońskim domu, którego matka zmusza do lekcji gry na fortepianie oraz pochodzącym z muzułmańskiej rodziny Alim, który kocha krykieta. Intrygujący środowiskowy portret, pokazujący wielokulturowe oblicze miasta, ale przede wszystkim - opowieść o odkrywaniu swoich pasji.

DŁUGA DROGA / A LONG RIDE

Hongkong 2015, 25'

reżyseria: Ng Chun

scenariusz: Ng Chun

zdjęcia: Chung Po-wang

język: kantoński

Młody mężczyzna, Nine, pracuje w starej pralni; znaleziony przypadkiem w kieszeni jednego z ubrań zegarek, który ma być zwrócony właścicielowi, staje się pretekstem do spotkań z mieszkańcami dzielnicy, która niebawem utraci swój charakter przez działania deweloperów. Aktualny, barwny portret miejskiej przestrzeni odchodzącej w przeszłość, wraz z małymi zakładami, miejscami spotkań i niemożliwymi do zastąpienia sąsiedzkimi więzami.

 

DOBRY SYN / CONDITIONED

Hongkong 2015, 24'

reżyseria: Chan Kam-hei

scenariusz: Wong Wing-yiu, Chan Kam-hei

zdjęcia: Chan Hok-lun

język: kantoński

nagrody: Fresh Wave Award 2015; Fresh Wave Best Film Award (Student Division) 2015; Fresh Wave Best Script (Student Division) 2015


Nastolenia Nam wychowywana jest jak chłopiec - by spełnić oczekiwania matki i dziadka, co dzień wychodząc do szkoły zakłada męski mundurek. Dzięki pomocy przyjaciela, Yeunga, ma jednak miejsce, gdzie może wrócić do swojej prawdziwej tożsamości. Kłopoty zaczynają się, gdy chłopak któregoś dnia znika bez śladu. Opowiedziana z lekkością etiuda to niebanalne spojrzenie na emocje związane z dojrzewaniem w trudnych warunkach i na odwagę stawiania czoła dorosłości.20:42, juliancio.wodnik , Kultura
Link Dodaj komentarz »
Pokazy specjalne

„MIEJSCA INTYMNE” + Rozmowy o miłości i seksie

„MIEJSCA INTYMNE” + Rozmowy o miłości i seksie prowadzi Martyna Harland i Magdalena Fritz

MIEJSCA INTYMNE to ironicznie-erotyczny melodramat o współczesnych mieszkańcach Moskwy z klasy średniej, cierpiących na kompleksy, seksualnie sfrustrowanych o niespełnionych fantazjach erotycznych. Każdy z bohaterów ma swoją głęboko ukrytą tajemnicę, którą chroni przed światem zewnętrznym – swoje „miejsce intymne”. Główny bohater, fotograf-skandalista Iwan, przeciwstawia się pozostałym. Jest przekonany, że ludzie rodzą się po to, by być szczęśliwi, a szczęście to nieskrępowana możliwość bycia sobą.

Po filmie zapraszamy na spotkanie z Martyną Harland, psycholog Uniwersytetu SWPS, dziennikarką TVP2 i TVP Kultura oraz autorką projektu Filmoterapia.pl i Magdaleną Fritz, psycholog, seksuolog, autorką warsztatów i strony www.rozmowyoseksie.pl.

Film będzie dla nas punktem wyjścia do rozmów o naszych potrzebach i fantazjach. O tym, jak rozwijać się w seksie. Jak mówić o swoich pragnieniach. Czy miłość i seks zawsze idą w parze?

Miejsca Intymne

Obsada: Jurij Kałakolnikow, Olesja Sudziłowskaja, Julia Aug, Nikita Tarasowa, Ksienia Katałymowa, Aleksiej Czupow, Jekaterina Szegłowa, Timur Badalbejli, Dinara Jankowskaja, Paweł Artemiew.

Nagrody:

2013 – Nagroda za najlepszy debiut na 24. ORFF „Kinotawr” w Soczi

2013 – Nagroda za najlepszą rolę żeńską (Julia Aug) na 24. ORFF „Kinotawr” w Soczi

2013 – Dyplom Gildii Filmoznawców i Krytyków Filmowych na 24. ORFF „Kinotawr” w Soczi

Gatunek: dramat erotyczny

Reżyser: Aleksiej Czupow, Natasza Mierkułowa

Scenariusz: Natasza Mierkułowa, Aleksiej Czupow

Zdjęcia: Mart Taniel

Kompozytor: Aleksiej Zelenskij

Rok produkcji: 2013

Czas trwania: 78 min

 

8 listopada, godz. 20:00

Miejsce: MIŁOŚĆ, Kredytowa 9

WSTĘP WOLNY!20:34, juliancio.wodnik , Kultura
Link Dodaj komentarz »
Pokazy specjalne

Pokaz filmu „ŚLADY NA ŚNIEGU”

Pokaz filmu „ŚLADY NA ŚNIEGU” reż. Władimira Kozłowa oraz impreza muzyczna „MAMA ANARCHIJA”

Pierwsza i praktycznie jedyna scena punkowa w ZSRR narodziła się w drugiej połowie lat 80. nie w Moskwie ani w Leningradzie, ale w zupełnie nieoczekiwanym miejscu – na Syberii. Rozwijała się przede wszystkim w Nowosybirsku, Omsku i Tiumeni, gdzie powstała nieformalna grupa muzyków punkowych, która funkcjonowała według zasady DIY („zrób to sam”), chociaż sami jej uczestnicy wtedy jeszcze niewiele wiedzieli o tej ideologii. Przedstawiciele tego ruchu wspólnie występowali na nie do końca legalnych koncertach i w warunkach domowych nagrywali albumy na kasetach magnetofonowych, które później rozpowszechniali półlegalnymi kanałami.

Po filmie zapraszamy na imprezę MAMA ANARCHIJA.

Zabierzemy Was na wycieczkę krajoznawczą śladami alternatywnych szlagierów z Rosji i Wschodniej Europy, od Tallina po Skopje. W programie: radziecki punk i funk, jugosłowiańska nowa fala, polski bigbit, jarocińskie evergreeny, czechosłowacki garage, surf znad Balatonu i wiele więcej!

Zagra Bursztynek – połowa duetu Bursztynek&Kasztanek, od czterech lat siejącego spustoszenie na parkietach stołecznych klubów.

Wśród uczestników imprezy rozlosujemy książkę Kostantego Usenki „Oczami radzieckiej zabawki”.

Sobota 12 listopada, godz. 19:00

Miejsce: KLUB POGŁOS, Burakowska 12

WSTĘP WOLNY!

Jedyne źródło: SPUTNIK

20:32, juliancio.wodnik , Kultura
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 128
| < Grudzień 2016 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Zakładki:
Facebook
Filmy o prekariacie
Idea 4free
Knigi
Precenzje 4free
Recenzje 4free z 2012 roku
Recenzje 4free z 2013 roku
Recenzje 4free z 2014 roku
Recenzje 4free z 2015 roku
Recenzje 4free z 2016 roku
Seriale
Wystawy
Za darmo raz w tygodniu
Zawsze za darmo