Kultura for free, ale i nasza praca for free. Prekariusze - wszystko za darmo, ale nie na darmo - przynajmniej taką mamy nadzieję! Zapowiadamy darmowe wydarzenia w Warszawie.
Kategorie: Wszystkie | Kultura | Warszawa
RSS
piątek, 22 maja 2015

23 maja 2015 roku, bardzo mądrze, bo w dzień ciszy wyborczej odbędzie się w Warszawie Dzień Prekariatu. Kto może niech się nie dręczy, jeno przyjdzie.  

My, jak to prekariat - będziemy w pracy na umowie-zlecenie. Przyjdźcie za nas! 

17:21, juliancio.wodnik , Kultura
Link Dodaj komentarz »

Dziś o 23:30 na Placu Zabawiciela, zwanym placem Hipstera - na Nowowiejskiej 1 zaserwowany, a w zasadzie za[SEVRES]owany zostanie "Room" Tommy'ego Wisseau. W Sevres znajdują się zabezpieczone uniwersalne miary wagi. Gdyby ktoś chciał zabezpieczyć miary niewagi - czyli nieważności (albo zniewagi), mógłby zabezpieczyć tam jako egzemplarz wzorcowy film "Room". Przez lata film nie był dostrzegany przez krytykę, ani fanów, oglądała go garstka ludzi oglądająca kino byle jakie tak, czy inaczej, albo tak zwane kino "telewizyjne". Z czasem jednak do "Roomu" przylgnęła łatka filmu złego. Złego w sposób wyjątkowy, sprawiającego przyjemność. To między innymi na podstawie "Roomu" powstało sformułowanie guilty pleasure, wcześniej zastrzeżone dla kina klasy B. "Room" z kinem klasy B nie ma przesadnie dużo wspólnego - gdyby oznaczyć jego kategorię literką w alfabecie, zająłby dalsze miejsce. *

A oto co piszą o filmie organizatorzy. 

Oh hai fans of The Room. Czy zawsze marzyliście o zobaczeniu najlepszego dzieła kina ever na wielkim ekranie? A może jeszcze nie widzieliście tego wybitnego dzieła Wisseau i usłyszeliście wiele dobr... wiele rzeczy i chcielibyście je zobaczyć? Tak czy i inaczej macie szansę te marzenia spełnić. Więc zapraszajcie znajomych.
wstęp wolny

*żadna informacja w precenzji** nie jest prawdziwa.

**precenzja to ukuty przez 4free termin związany z notatką dotyczącą wybierania (lub niewybierania się) na film, zatem pisana przed, stąd przedrostek pre-. Oznacza to, że 4free filmu nie widziało.***

***specjalistą w pisaniu tekstów w tekstach w tekstach i ujmowania clue całej historii w przypisach, a nie w dziele głównym był Nabokov w "Bladym ogniu". Z racji na niechęć do poparzenia daleko nam do Nabokova.

15:22, juliancio.wodnik , Kultura
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 21 maja 2015

Dziś o 18:00 w Księgarni Fundacji Pomocy Bibliotekom Polskim zwanej dalej FPBM (Hoża 29/31, Marszałkowska/róg Hożej) spotkanie z dziennikarką Miładą Jędrysik poprowadzi Artur Domosławski

Korespondent wojenny – zawód, zdawałoby się, zarezerwowany dla mężczyzn. Tymczasem reporterką relacjonującą wojenne konflikty – w byłej Jugosławii i Iraku – była też Miłada Jędrysik. Jak wygląda wojna oczami kobiety? 

Autorka nie zajmuje się wielką polityką i historią, z wnikliwością i empatią pokazuje piętno, jakie wojna odciska na zwykłych ludziach, którzy nie z własnej woli znaleźli się w oku zbrojnego cyklonu, na żołnierzach, także tych z misji pokojowych, oraz na korespondentach z narażeniem życia walczących o materiały do czołówek serwisów informacyjnych. Jędrysik przygląda się zdewastowanym dobrom kultury, opisuje żołnierski wikt, zdradza kulisy pracy reportera. Błyskotliwie konfrontuje wojenne stereotypy z rzeczywistością, tropi paradoksy, jakie kryje w sobie świat, w którym został zawieszony codzienny porządek. A przede wszystkim pisze z przejmującą, bo bezwzględną szczerością wobec siebie.

Miłada Jędrysik – dziennikarka i publicystka. Interesuje się polityką międzynarodową, społeczną i wpływem nowych technologii na nasze życie. Przez blisko dwadzieścia lat była związana z „Gazetą Wyborczą”, gdzie najpierw pracowała w dziale zagranicznym, a potem w „Gazecie Świątecznej”. Korespondentka podczas konfliktów zbrojnych na Bałkanach (w Bośni, Serbii, Kosowie) i w Iraku. Była jedyną kobietą wśród polskich dziennikarzy relacjonujących aliancką inwazję na Irak, jako pierwsza odwiedziła też zgliszcza World Trade Center. Szczególnie interesuje się tym, jaki wpływ na ludzkie zachowania wywiera wojna i jak zmienia się w dzisiejszych konfliktach zbrojnych rola kobiet. – dziennikarka i publicystka. Interesuje się polityką międzynarodową, społeczną i wpływem nowych technologii na nasze życie. Przez blisko dwadzieścia lat była związana z „Gazetą Wyborczą”, gdzie najpierw pracowała w dziale zagranicznym, a potem w „Gazecie Świątecznej”. Korespondentka podczas konfliktów zbrojnych na Bałkanach (w Bośni, Serbii, Kosowie) i w Iraku. Była jedyną kobietą wśród polskich dziennikarzy relacjonujących aliancką inwazję na Irak, jako pierwsza odwiedziła też zgliszcza World Trade Center. Szczególnie interesuje się tym, jaki wpływ na ludzkie zachowania wywiera wojna i jak zmienia się w dzisiejszych konfliktach zbrojnych rola kobiet.

zdjecie kadrowane przez: Culture.pl

informacja pochodzi z Facebooka. stamtąd właśnie pochodzi. 

16:07, juliancio.wodnik , Kultura
Link Dodaj komentarz »

4free.blox.pl obejmuje kolejny samozwańczy patronat medialny nad festiwalem aprobującym wstęp wolny. To festiwal Kuronia (22 maja-11 czerwca 2015).

 

22 MAJA, PIĄTEK, 19:00, Krytyka Polityczna (Foksal 16)

Zapraszamy na debatę otwierającą Festiwal Kuronia, a także na pozostałe wydarzenia. 

Moderacja: Sławomir Sierakowski, Krytyka Polityczna

 


Czy w kapitalizmie możliwa jest solidarność?

Prof. Richard Sennett, London School of Economics, Columbia University
Prof. Saskia Sassen, Columbia University

Dla chętnych zapewniamy opiekę nad dziećmi. 

 Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

 

Program Festiwalu obejmuje: tłumaczone symultanicznie DEBATY z udziałem wybitnych gości i gościń z Polski i zagranicy / KOMPLETY wokół tekstów i idei / POKAZY filmowe / WARSZTATY DLA DZIECI Zaufanie / SPACER zaangażowany / INTERWENCJĘ artystyczną

22 maja - 11 czerwca 2015 r.

W dalszym programie dużo debat, spotkań i wydarzeń specjalnych, mi.in.wykład prof. Modzelewskiego, pokaz filmu "Ursus znaczy niedźwiedź" Jaśminy Wojcik i "Rozważania o przemocy" z Andrzejem Lederem.

15:04, juliancio.wodnik , Kultura
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 14 maja 2015

"Bulwar Zachodzącego Słońca" (1950) Billy'ego Wildera wyświetlony dziś zostanie po 20:00 na Al. zwycięzców 49 w Klubokawiarni Towarzyskiej. 

To rodzaj czarnej komedii z elementami dramatu psychologicznego. Narratorem jest nieżyjący mężczyzna opowiadający o tym, jak to umarł był, ze stosownym wprowadzeniem. Ta nietypowa narracja była jak na one czasy dość pomysłowa i zaskakująca. Żeby daleko nie szukać później posłużył się nią Sam Mendes w "American Beauty". 

"Bulwar..." jest filmem o zderzeniu dwóch światów - młodego, aroganckiego, cynicznego i zadufanego w sobie, ze starym, romantycznym, przebrzmiałym i... również zadufanym w sobie. Ten pierwszy uosabiany jest przez karierowicza, który chce podpiąć się pod zapomniana gwiazdę. Wątek żigiolactwa jest tu tylko zasugerowany - ówczesny kodeks Haysa skutecznie blokował elementy nie stosujące się do porządku obyczajowego w sposób przesadny. Również para William Holden-Gloria Swanson przedstawiona została w sposób wyjątkowo groteskowy i okrutny, choć przy całym ferworze komedii lat 30.-40. "Bulwar" i tak cechuje spory realizm.

"Bulwar..." jest spojrzeniem wewnętrznym, autotematycznym filmem o filmie, o micie showbusinesu - przede wszystkim z perspektywy starzejących się gwiazd. Jak pisał o tym "New York Times" (2-3.0515) owo "starzenie się" ma charakter względny. Aktorka grająca zapomniana gwiazdę kina niemego, Gloria Swanson miała w momencie premiery 51 lat. Przykładowa - 65 letnia dziś Meryl Streep radzi sobie w kinie całkiem nieźle, 80-letnia Judi Dench jeszcze dwa lata temu grałą w Bondzie (choć po 7 filmach z serii faktycznie podziękowano jej za współpracę) Helen Mirren (69) i t.p. gwiazdy lat 80/90 ówcześnie dwudziesto/trzydziestoletnie teraz z pięcioma dychami na karku również ratują świat w seriach "Niezniszczalnych", "M.I", "Szklanych Pułapek", czy "RED-ów". 

"Bulwar" jest więc również filmem o (nie)przystosowywaniu się do zmieniających się uwarunkowań, o braku mobilności, o okrucieństwie galopującego świata wkraczającego w epokę MAD Menów. Starzejące się gwiazdy kina niemego na wtórym planie (Erich von Stroheim z "Towarzyszy broni", czy Buster Keaton z "Generała") uosabiają tu ludzi bez głosu, wykluczonych, takich których nie odnalazł Kapuściński ("Dałem głos ubogim"). Jeżeli weźmiemy poprawkę na dość bogate warunki życia obecnie niezatrudnionych, żyjących z dawnych kontraktów i umów o dzieło gwiazd - na stare lata mających problemy z odnalezieniem się - to "Bulwar" byłby pierwszym filmem o prekariacie. 

Koniec, a w zasadzie początek - sugerujący, że młody człowiek godząc się na wchodzenie w system, który nie zadba o niego na stare lata - ginie (ukarany za ów wybór?), na długo przed podstarzałymi gwiazdami - jest symptomatyczne. 

4free zaprasza, a pokaz organizuje Towarzyski Klub Filmowy "Zwycięzców".

13:31, juliancio.wodnik , Kultura
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 12 maja 2015

Natalia LL, Katarzyna Józefowicz, Piotr Bosacki, a teraz CO JEST SPOŁECZNE - czwarty wernisaż dużej wystawy w CSW w tym roku.

START w środę 12 maja 2015 roku o 18:00CO JEST SPOŁECZNE?
Aktywność Zamku Ujazdowskiego w przestrzeni publicznej (1988–2014)

Artyści:
Paweł Althamer, Lene Berg, Black Market International, Christian Boltanski, Maurizio Cattelan, Peter DownsbroughChristian Jankowski, Jenny Holzer, Heidrun Holzfeind, Jerzy Kalina,
Martin Kaltwasser / Folke Köbberling, Tadashi Kawamata, Grzegorz KlamanAndree Korpys / Markus Löffler / Marcus Kaiser, Barbara Kruger, Katharina Marszewski, David MachTeresa Murak, Jarosław Perszko, Cai Ulrich von Platen / Jan Håfström, Leszek Przyjemski,
Joanna Rajkowska, James TurrellLawrence Weiner, Krzysztof Wodiczko
oraz Maria Parczewska i Janusz Byszewski (LET)


Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski bardzo dziękuje wymienionym i wszystkim innym osobom i instytucjom, które wspierały realizację tych projektów.

Otwarcie wystawy: 13 maja 2015, godz. 18.00
Wystawa czynna do 27 września 2015
Kurator: Grzegorz Borkowski
Aranżacja wystawy: Marcin Kwietowicz
Współpraca: Iga Fijałkowska, Katarzyna Lipińska
Fotoedycja materiałów dokumentalnych: Piotr Woźniakiewicz
Galeria 1

Źróło: CSW

ZDJĘCIE: "Shining" (1980)

18:54, juliancio.wodnik , Kultura
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 11 maja 2015

Cykl Filmowy Oko Proroka pisze o kinie Lawrence'a Jordana. Nieprzypadkowo - filmy wskazanego człowieka będą wyświetlane w Znajomych Znajomych (Wilcza 58a) 13 maja 2015 roku po godzinie 20.00. 

Kto zacz? Oto co piszą organizatorzy:

Fantasmagoryczny świat wyobraźni Lawrence Jordana - 
pokaz psycho animacji z lat '60-'80

Lawrence Jordan (CA USA) to twórca onirycznych sennych i niezwykle barwnych animacji psychoaktywnych.

Tworzył od lat '60 i robi to do dziś, jego technika to łączenie animowanego kolażu i animacji poklatkowej. Inspirował się architekturą wiktoriańska, naturą, dziewiętnastowiecznymi rycinami.
Jego filmy to fantastyczny świat niczym nie poskromionej wyobraźni, niesamowicie sennej atmosfery z multikulturowego snu..

Zapraszamy!

Jedyne źródo: Fb Oka Proroka

23:40, juliancio.wodnik , Kultura
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 10 maja 2015

Finałowa dwunastka XVIII Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja" jest znana. Przesłuchania odbędą się w piątek 15 maja od 16:00 do 20:00 i w sobotę 16 maja od 16:00 do 20:00Studiu Koncertowym PR im. Witolda Lutosławskiego (Modzelewskiego 59).


 Wstęp na przesłuchania jest wolny. 

1. BANDA NELLA NEBBIA /Warszawa/

2. BUM BUM ORKESTAR /Łomianki/

3. GRZEGORZ TOMASZEWSKI I BAYAN BROTHERS /Wągrowiec/

4. JUSTYNA JARY I ZESPÓŁ POMPADUR /Warszawa/

5. KAPELA WAŁASI /Istebna/

6. KIPIKASZA /Sandomierz/

7. KRÓLESTWO BESKIDU /Laliki/

8. LUDOŻERCY Z INNEJ WSI /Poznań/

9. ODPOCZNO /Łódź/

10. TABORET /Warszawa/

11. WARSZAWSKA ORKIESTRA SENTYMENTALNA /Warszawa/

12. ZAGAN ACOUSTIC /Pruszcz Gdański/

19:12, juliancio.wodnik , Kultura
Link Dodaj komentarz »

KINO MURANÓW

2. i 3. dzień 11. festiwalu Żydowskie Motywy

Sobota 9.05.

Sala Gerard

12:00 W Ciszy / In Silence 
Zdeňek Jiráský 

Słowacja/Czechy, 2014

14:00 Samuel
Jan Kidawa-Błoński

Polska, 2013

15:45 Krok do wolności / One Step to Freedom 
Alain Gsponer

Szwajcaria/Austria, 2013

17:45 Głosy z budki / Voices from the Booth 
Lina Chaplin

Izrael, 2014

19:00 Magicy / Magic Men 

Guy Nattiv, Erez Tadmor

Izrael, 2014

21:15 Prawie jak przyjaciółki / Almost Friends 

Nitzan Ofir

Izrael, 2014

 

Sala Zbyszek

12:00 Filmy krótkometrażowe:

Pur 
Anat Vovnoboy

Izrael, 2013

Ischler 
Atilla Hartung

Węgry, 2014

Dobry Boże / Dear God 
Erez Tadmor, Guy Nattiv

Izrael, 2014

Owczarek niemiecki / German Shepherd 
Nils Bergendal

Szwecja, 2014

Nos Salomei / Salomea’s Nose 
Susan Korda

Niemcy, 2014

13:30 Życie na granicy / Border Living

Ronit Ifargan

Izrael, 2014

15:00 Mój arabski przyjaciel / My Arab Friend 
Noga Nezer

Izrael, 2014

16:30 Akta Alberta Goeringa / The Albert Goering File 

Véronique Lhorme 

Francja, 2014

17:45 Wschodnia Jerozolima-Zachodnia Jerozolima / East Jerusalem-West Jerusalem 
Erez Miller, Henrique Cymerman

Izrael, 2014

19:30 Album rodzinny / Family Album 
Andrzej Titkow

Polska, 2013

21:00 Viviane chce się rozwieść / Gett: The Trial of Viviane Amsalem 
Ronit Elkabetz, Shlomi Elkabetz

Izrael/Francja, 2014

 

NIEDZIELA 10.05.2015

Sala Gerard

11:30 Mój arabski przyjaciel / My Arab Friend 

Noga Nezer

Izrael, 2014

12:45 Krok do wolności / One Step to Freedom 
Alain Gsponer

Szwajcaria/Austria, 2013

14:30 Wschodnia Jerozolima-Zachodnia Jerozolima / East Jerusalem-West Jerusalem 
Erez Miller, Henrique Cymerman

Izrael, 2014

16:20 Istota zła / Radical Evil 
Stefan Ruzowitzky

Niemcy/ Austria, 2013

19:00 Uroczystość zamknięcia festiwalu - wstęp tylko z zaproszeniami

20:30 ZDOBYWCA GRAND PRIX – ZŁOTEGO WARSZAWSKIEGO FENIKSA

 

Sala Zbyszek

12:00 Minkowski | Saga 
Rafael Lewandowski

Polska, 2013

14:00  Album rodzinny / Family Album 

Andrzej Titkow

Polska, 2013

15:30 Boris Dorfman – A Mentsh
Gabi von Seltmann, Uwe von Seltmann

Polska/Niemcy, 2014

17:00 Karski i władcy ludzkości / Karski & The Lords of Humanity 
Sławomir Grünberg 

Polska/USA, 2015

19:30 Magicy / Magic Men (98 min.)
Guy Nattiv, Erez Tadmor 

Izrael, 2014

 

***

11. edycja festiwalu pokazuje nam różnorodność filmów o tematyce żydowskiej. Polska widownia ma okazję oswoić się z filmami o narodzie żydowskim - nie brakowało tu nigdy dzieł zarówno patriotycznych, jak i krytycznych, zarówno prawicowych, jak lewicowych. Wątek żydowski bywał wątkiem głównym, jak i tłem - naturalnym w świecie przedstawionym, ale nie mającym przesadnie wyjątkowego charakteru - w uniwersalnych historiach.

Festiwal nie omija tematów współczesnych wykluczeń - wątek maskulinistycznej, by nie rzec szowinistycznej, męskiej kultury zostaje napiętnowany w tegorocznej tragikomedii "Vivianne chce się rozwieść". 

Festiwal zakładał sobie zawsze w motcie poszanowanie praw człowieka - dzieła takie jak dramat o miłości dwóch gejów, Izraelity i Palestyńczyka - kończący się optymistycznie (co nieczęste) "W ciemno" - z ostatniej edycji - tylko to potwierdzały. 

Nowe kino izraelskie cieszy się popularnością nie tylko na samym festiwalu - izraelskie filmy zdobywają nagrody publiczności na Warszawskim festiwalu Filmowym ("Walc z Baszirem", "Wizyta Orkiestry") nominacje do Oscarów ("Ajami", "Walc...),  główne nagrody w Wenecji ("Liban") - stąd obecność zarowno Żydowskich Motywów, jak i wtórego festiwalu - Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej -(zazwyczaj w listopadzie) wzbogaca nasze widzowskie doświadczenie. 

16:11, juliancio.wodnik , Kultura
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 07 maja 2015

"Bułgarska Rapsodia", 17:00, Zbyszek. Źródło zdjęcia: Kalejdoskop.

 

Sala Gerard

14:00

Boris Dorfman – A Mentsh
Gabi von Seltmann, Uwe von Seltmann
Polska/Niemcy, 2014 film dokumentalny (50 min.)

Streszczenie: Lwów, od wieków miasto wieloetniczne, przez 600 lat stanowił centrum żydowskiego życia i języka jidysz. Ta jedyna w swoim rodzaju kultura została zniszczona w czasie II Wojny Światowej. 75 lat po wybuchu wojny Boris Dorfman wiedzie nas do miejsc grozy i zaułków nadziei, w których odzwierciedla się historia lwowskich Żydów. 90-letni Boris jest prawdopodobnie ostatnim Żydem we Lwowie, który posługuje się jidysz jako językiem ojczystym, mameloszn. Jest rzecznikiem zachowania pamięci, stojącym jednocześnie obiema nogami w teraźniejszości

15:00

Akta Alberta Goeringa / The Albert Goering File
Véronique Lhorme
Francja, 2014 film dokumentalny (60 min.)

Streszczenie: Jego historia jest nieprawdopodobna, a jednak wydarzyła się naprawdę. Trzy razy był aresztowany przez Gestapo. I trzy razy wypuszczony.

10 maja 1945 r. został uwięziony przez armię amerykańską i przesłuchany. Przedstawił wtedy listę 34 osób, które uratował przed deportacją i śmiercią. Nazywał się Albert Goering. Był młodszym bratem Marszałka Rzeszy Hermanna Goeringa, prawej ręki Adolfa Hitlera.

Dzięki rekonstrukcji zeznań Alberta Goeringa, świadectwom rodzin uratowanych dzięki jego działaniom oraz niepublikowanym dotąd zdjęciom archiwalnym możemy prześledzić losy tego zagadkowego człowieka w sercu Europy czasu Trzeciej Rzeszy.

16:10

Żyd na szczęście / Lucky Jew
Paulina Fiejdasz, Adam Uryniak
Polska, 2014 film dokumentalny (25 min.)

Streszczenie: Film z cyklu „Szalom Polsko”. Amerykańska etnolożka Erica Lehrer przyjeżdża do Polski, aby zbadać fenomen popularności drewnianych figurek przedstawiających Żydów.

17:00

Bułgarska rapsodia / Bulgarian Rhapsody
Ivan Nichev
Bułgaria/Izrael, 2014 film fabularny (108 min.)

Streszczenie: Lato 1943 r. Żydzi w Bułgarii muszą przestrzegać niemieckiego prawa. Moni, żydowski chłopiec z Sofii i Giogio, syn kierowcy komisarza do spraw żydowskich spotykają Shelly, żydowską dziewczynkę z Kavala w Grecji. Obaj zakochują się w niej, testując wartość i granice przyjaźni, podczas gdy na zewnątrz wrze skonfliktowany świat. Bułgarom nakazuje się deportację Żydów; przez kraj przejeżdżają transporty 11 343 Żydów z Macedonii i Tracji. Los trojga młodych ludzi, przepełniony tragizmem tego okresu, odzwierciedla życie bałkańskich Żydów podczas II Wojny Światowej.

 

Sala Zbyszek

14:30

Istota zła / Radical Evil
Stefan Ruzowitzky
Niemcy/ Austria, 2013

Streszczenie: Jak normalni młodzi ludzie stają się masowymi mordercami? Dlaczego szanowani ojcowie rodzin zabijają kobiety, dzieci i niemowlęta, dzień w dzień, przez lata? Dlaczego tak niewielu z nich odmówiło wykonania rozkazów, chociaż mieli taką możliwość?

Reżyser Istoty zła opowiada o systematycznym zabijaniu Żydów przez niemieckie szwadrony śmierci w Europie Wschodniej, szukając źródeł zła.

16:15

Wieczorem patrzą na księżyc / Watching the Moon at Night
Joanna Helander, Bo Persson
Szwecja, 2015 film dokumentalny (92 min.)


Streszczenie: Wieczorem patrzą na księżyc to dokument kreacyjny na temat związków współczesnego terroryzmu i antysemityzmu. Filmowany w sześciu krajach, skupia się na przeżyciach ofiar, łącząc je z opiniami światowych ekspertów w tej dziedzinie. W rezultacie film wykracza poza stereotypową percepcję terroryzmu. Po niedawnych wydarzeniach w Paryżu tematy podjęte w tym filmie są aktualne jak nigdy.

18:00

Krótkie metraże:

Pur
Anat Vovnoboy
Izrael, 2013 (15 min.)

Ischler
Atilla Hartung
Węgry, 2014 (17 min.)

Dobry Boże / Dear God
Erez Tadmor, Guy Nattiv
Izrael, 2014 (13 min.)

Owczarek niemiecki / German Shepherd
Nils Bergendal
Szwecja, 2014 (10 min.)

Nos Salomei / Salomea’s Nose
Susan Korda
Niemcy, 2014 (7 min.)

Źródło: LINK

16:14, juliancio.wodnik , Kultura
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 112