Kultura for free, ale i nasza praca for free. Prekariusze - wszystko za darmo, ale nie na darmo - przynajmniej taką mamy nadzieję!
Kategorie: Wszystkie | Kultura | Warszawa
RSS
czwartek, 24 kwietnia 2014

Od wczoraj w Muranowie trwa festiwal Żydowskie Motywy

Oto program na dzisiaj. 13 filmów za darmo.

 

Program - Czwartek 24.04


Sala Gerard

15:00 (A)
Żołnierz na dachu / Soldier on the Roof
Esther Hertog
Holandia, 2012 80 min, DOK

Streszczenie: W Hebronie na Zachodnim Brzegu, jednym z ważniejszych świętych miejsc zarówno dla Żydów, jak i dla muzułmanów, pośród 120 tysięcy Palestyńczyków mieszka około 800 ekstremistycznych żydowskich osadników. Przez trzy lata Esther Hertog filmowała życie osadników uwieczniając unikalne, czasami wręcz surrealistyczne, sceny z ich życia. Osadników strzeże cały batalion żołnierzy rozmieszczonych na dachach miasta. 

17:00 (A)
Wierny. Życie Hanana Porata / Hanan Porat: Settled in Faith
Gil Mezuman
Izrael, 2012 63 min; DOK

Streszczenie: Hanan Porat od 1975 r. był liderem i symbolem ruchu osadników w Judei i Samarii. W filmie umierający na raka Porat wyprawia się w podróż, by ponownie doświadczyć swojej pasji i pracy. Zadaje sobie trudne pytania: Jaka była cena osadnictwa żydowskiego w Judei i Samarii? Czy sprawa była tego warta? Na zakończenie życia stara się wyważyć wielkie sukcesy i ogromne błędy popełnione przez założony przez siebie ruch oraz zanalizować jego etyczne i polityczne konsekwencje dla przyszłości Izraela. 

18:30 (A)
Żydowski kardynał / The Jewish Cardinal
llan Duran-Cohen
Francja, 2013  97 min FAB

Streszczenie: Niewielu ludzi doświadcza podobnego losu co Jean-Marie Lustiger. Urodził się w rodzinie żydowskiej, a został kardynałem. W wielu 14 lat, podczas okupacji Francji, wbrew woli rodziców przeszedł na katolicyzm. Był już jakiś czas księdzem, gdy nagle zaczął się wspinać po drabinie kościelnej hierarchii dzięki Janowi Pawłowi II, z którym szybko się zaprzyjaźnił. W 1985 r. polski zakon Karmelitanek osiadł za przeklętymi murami Auschwitz, gdzie została zamordowana Giselle Lustiger. Jean-Marie Lustiger, wyjątkowy człowiek Kościoła, został wybrany by rozwiązać zaistniały konflikt, który odzwierciedla również jego osobiste dylematy.

20:45
Sein Kampf
Jakob Zapf
Niemcy, 2013  17 min KRÓTKI METRAŻ

Streszczenie: Boris chce zostać prawdziwym skinheadem. (Tak jak go sobie wyobraża…) Dziś stary Żyd, który przeżył Auschwitz, przychodzi do szkoły porozmawiać z nimi – a jego brat Marcel ma plan. Boris zgadza się sprowokować gościa, ale nie uwzględnił obecności starego człowieka i wagi jego opowieści. 

21:15
Do widzenia, Herr Schwarz / Farewell, Herr Schwarz
Yael Reuveny
Niemcy/Izrael, 2013  97 min, DOK
Streszczenie: Michla i Feiv'ke Schwarz, siostra i brat, nie spotkali się w 1945 r. w Łodzi jak planowali. Ona wyemigrowała do Izraela, gdzie założyła rodzinę, a on wrócił do Niemiec, zmienił imię, ożenił się z Niemką i zamieszkał na terenie dawnego obozu, w którym kiedyś był więźniem. Te decyzje prześladują ich dzieci, które muszą zmierzyć się z milczeniem rodziców, i ich wnuki, które zmuszone są zadawać sobie pytania dotyczące własnej tożsamości. 

Sala Zbyszek

15:00
Pomiędzy / In Between
David Ofek, Neta Shoshani
Izrael  55 min DOK, ŚREDNI METRAŻ

Streszczenie: Dana i Amit poznali się gdy mieli po 25 lat, pobrali sie i mają dwoje dzieci. Wkrótce po urodzeniu się drugiego dziecka Amit stał się ultra-ortodoksyjny. Dana pozostała niewierząca. W dalszym ciągu bardzo się kochają. Czy ich miłość przezwycięży rosnącą między nimi przepaść? 

16:00
Myśląc o Auschwitz / Auschwitz on My Mind
Assaf Machnes
Izrael/Polska/Wielka Brytania, 2013  16 min KRÓTKI METRAŻ

Streszczenie: Roy, izraelski nastolatek, przyjeżdża do Polski z wycieczką szkolną zwiedzającą obozy zagłady i miejsca pamięci. Jednakże dla Roya wspominanie Holokaustu nie jest jedynym celem podróży; jest zainteresowany dziewczyną z klasy o imieniu Vered. Rozdarty pomiędzy obsesją społeczeństwa dotyczącą przeszłości a obsesją kolegów w sprawie seksu Roy próbuje zdobyć uczucie Vered, co stwarza dwuznaczne sytuacje balansujące między tragedią a zabawą.

16:20
Intruz / Trespasser
Nicky J. Ilan
Izrael, 2012  16 min KRÓTKI METRAŻ

Streszczenie: Dla Yohana jest to ostatni dzień służby wojskowej w izraelskiej armii. Jest on niemieckim ochotnikiem, który niebawem ma otrzymać izraelskie obywatelstwo. Yohan strzeże mało znaczącego posterunku wojskowego na granicy między Izraelem i Egiptem. Podczas ostatniej zmiany, Yohan i jego towarzysze – dowodzący oficer Pini i komik Shmil – natykają się na ekscentrycznego afrykańskiego intruza oraz jego udekorowanego cielaka. Yohan, entuzjastyczny patriota, dostaje od Piniego kontrowersyjny rozkaz testujący jego lojalność. 

16:40
Pukanie do drzwi / A Knock on the Door
Eliran Elya
Izrael, 2013 s 11 min

brak info na stronie (przyp. 4free)

17:00
Piętno? / The Stigma?
Martí Sans
Hiszpania, 2012 D 73 min
Streszczenie: Piętno? powstało z potrzeby autora, Martí Sansa, wytłumaczenia sobie powodów, dla których przez 50 lat lekceważył prawie wszystko co dotyczyło tradycji, będącej częścią jego kulturowego i genetycznego dziedzictwa. Dzięki wywiadom z piętnastoma ekspertami film ten rozwija historię i kolejne mutacje judeofobii, począwszy od oskarżeń ze strony chrześcijan o „bogobójstwo” aż do wyłonienia się nowoczesnego państwa Izrael. Piętno? proponuje zakwestionowanie kluczowych idei odziedziczonych przez stulecia nieporozumień i nietolerancji, które wymagają ponownego przemyślenia. 


18:20
Ojciec i syn / Father and Son
Paweł Łoziński
Polska, 2013  54 min DOK

Streszczenie: Jakie pytanie chciałbyś zadać swojemu ojcu? Odważny eksperyment rodzinno-filmowy. Dwóch reżyserów, dwie kamery, jedna podróż. Po latach robienia filmów dokumentalnych o innych ludziach Marcel i Paweł Łozińscy skierowali kamery na samych siebie. 

19:20
W ciemno / Out in the Dark
Michael Mayer
Izrael/USA/Palestyna, 2012 f 92 min
Streszczenie: Obsypana nagrodami kilkuwymiarowa historia romansu Palestyńczyka i Żyda z rozdartego konfliktem etnicznym Izraela. Żurnalowego Roya, dziedzica prawniczej fortuny i Nimera, studenta psychologii ze społecznego awansu dzieli nie tylko wyznanie, język, polityka, ale również pieniądze. Pomimo sprzeciwu obu rodzin, wszechobecnej służby bezpieczeństwa i arabskiej homofobii starają się znaleźć miłość tam, gdzie jej nie ma, a przynajmniej być nie powinno. 
21:10 (G)
Wyrok na Franciszka Kłosa / The Condemnation of Franciszek Kłos
Andrzej Wajda

Polska, 2000 f 96 min

Streszczenie: Na podstawie powieści Stanisława Rembeka. Grany przez Mirosława Bakę granatowy policjant gorliwie wykonuje swoje obowiązki i podporządkowuje się rozkazom przełożonych. Skwapliwie realizuje polecenia nazistów, ścigając polskich konspiratorów i prześladując Żydów. Sytuacja diametralnie się zmienia, gdy dostaje list od podziemnego sądu, skazujący go na śmierć za zdradę. Wciąż gorliwie wykonuje rozkazy, ale nie opuszcza go paniczny strach przed śmiercią. Tym bardziej, że zaczynają ginąć jego znajomi, na których wydano taki sam wyrok. 

Wszystkie informacje pochodzą ze strony: http://www.jewishmotifs.org.pl/index.php?s=pl

zdjęcie pobrany z: link

11:36, juliancio.wodnik
Link Dodaj komentarz »
Zdjęcie: Mamy nadzieję, że południowoafrykańskie wino nie huczy wam dziś zbyt mocno w głowach i że jesteście gotowi na dzisiejsze propozycje filmowe.

Zapowiadają się one następująco:

WARSZAWA

15:00 - NAGA STRATEGIA (Cafe Baobab, wstęp wolny)
http://www.afrykamera.pl/program/sekcje/169/naga_strategia/

16:30 - CZARY MARY Z GHANY: Slajdowisko (Znajomi Znajomych, wstęp wolny)
https://www.facebook.com/events/1425196137738263/?ref=5

17:00 - DAKAR NOCĄ (Kino Luna)
http://www.afrykamera.pl/program/sekcje/161/dakar_noca/

18:45 - BÓG KOCHA UGANDĘ (Kino Luna)
http://www.afrykamera.pl/program/sekcje/164/bog_kocha_ugande/

20:30 - OD BOHATERA DO ZERA (Kino Luna)
http://www.afrykamera.pl/program/sekcje/158/od_bohatera_do_zera/

GDAŃSK (Centrum św. Jana)

18:00 - TO WINA HAJSU
http://www.afrykamera.pl/program/sekcje/159/to_wina_hajsu/

20:00 - AFRYKA W POLSKIM OBIEKTYWIE
http://www.afrykamera.pl/program/sekcje/174/blok_iv:_afryka_w_polskim_obiektywie/

POZNAŃ (Kino Muza)

19:30 - MANDELA. DŁUGA DROGA DO WOLNOŚCI
http://www.afrykamera.pl/program/sekcje/162/mandela_dluga_droga_do_wolnosci/

WROCŁAW (Dolnośląskie Centrum Filmowe)

18:00 - OKRUCHY ŻYCIA
http://www.afrykamera.pl/program/sekcje/171/blok_iii:_okruchy_zycia/

20:15 - DOWÓD
http://www.afrykamera.pl/program/sekcje/160/dowod/

Szczegóły na stronie http://www.afrykamera.pl/ oraz w zakładce wydarzenia.

ZAPRASZAMY!Dzisiejsze propozycje filmowe zapowiadają się następująco:

WARSZAWA

15:00 - NAGA STRATEGIA (Cafe Baobab, wstęp wolny)

Konflikt skoncentrowany na ropie naftowej spowodował wiele form aktywnego oporu wobec działań korporacji międzynarodowych w regionie Delty Nigru. Wśród nich efektowny, jak żaden inny, okazał się oddolny bunt kobiet, które w walce o własne prawa, postanowiły skorzystać ze swojej naturalnej broni i rozebrać się do naga w ramach protestu, co stanowi poważne kulturowe tabu w kraju. Pod wodzą Emem J. Okon członkinie protestu wymusiły posłuch wśród międzynarodowych firm i wpłynęły na zmianę relacji władzy w lokalnym społeczeństwie. Kobiety przejmując władzę, tam gdzie mężczyźni zawiedli, pokojowo przemieniły siłę „nagości” w społeczny aktywizm.
Naga strategia” to wspaniały dokument o kobietach z Delty Nigru, które same się edukują i samoorganizują z zamiarem zwiększenia swojej politycznej siły. - Blabberingon
Rok produkcji: 2011ZAPRASZAMY!
 — z użytkownikiem Staromiejski Dom Kultury Sdkw miejscu Kino Luna.
Candace Schermerhorn
USA, Nigeria / 2011 / 52 min

Tytuł polski: Naga strategia
Tytuł oryginalny: The Naked Option
Reżyseria: Candace Schermerhorn
Zdjęcia: Sam Olukoya
Muzyka: Laura Karpman
Język: angielski, pidgin English
Czas trwania: 52 min.
Kraj produkcji: USA, Nigeria16:30 - CZARY MARY Z GHANY: Slajdowisko (Znajomi Znajomych, wstęp wolny)

https://www.facebook.com/events/1425196137738263/?ref=5

Wstęp na slajdowisko jest wolny.

Ania Wolska, w Mali nadano jej afrykańskie imię Fanta „ - podróżniczka, obieżyświat, włóczykij, gawędziarka, miłośniczka świata i ludzi, wielbicielka wysublimowanych smaków, pasjonatka fotografii, uzależniona od muzyki, sportu i tańca.

Przez ostatni rok odwiedziła 13 krajów Czarnego Lądu. Obecnie pracuje w biurze podróży AFRICA line i zaraża pasją do podróży. Ghana była częścią przebytej w maju 2013 r. trasy przez Afrykę Zachodnią,
jaka zaczęła swój bieg na Wybrzeżu Kości Słoniowej i skończyła w Beninie. Opowieści o Ghanie czyli słów kilka o dawnym królestwie Ashanti, fortach skrywających niechlubne historie niewolnictwa i handlu żywym towarem, świętym jeziorze Basumtwi i jego duchach, obrzędach voodoo ,miasteczku
czarownic, afrykańskich bezdrożach, psujących się motocyklach, poszukiwaniach śladów Ryszarda Kapuścińskiego, osobliwych połączeniach makaronu z ryżem i insulinowym przekręcie 

Zapraszamy do zapoznania się z AFRICAline
https://www.facebook.com/AFRICAline?ref=ts&fref=ts

11:22, juliancio.wodnik
Link Dodaj komentarz »
środa, 23 kwietnia 201416.04.2014

20:30

OKO PROROKA
ZNAJOMI ZNAJOMYCH
Wilcza 58a
Pokaz filmu: THE ADICTION 
Psychologiczno-wampiryczne studium uzależnienia

Reżyseria:
Abel Ferrara -USA- 1995

Film wykorzystuje alegorię uzależnienia od narkotyków pokazanego przez pryzmat istot uzależnionych od ...ludzkiej krwi. Fantastyczne, abstrakcyjne przedstawienie zjawiska nadaje mu nowy psychodeliczny i unikalny charakter. Czarno-biały obraz kontrowersyjnego reżysera , autora takich klasyków jak 'Zły Porucznik', 'Król Nowego Yorku' , oraz mniej znanych dziwacznie zakręconych slasherów jak 'Driller Killer' pełen jet charakterystycznych dla Ferrary kontrastów i drastycznych scen, z drugiej strony przez swój nietypowy przekaz jest jednym z oryginalniejszych filmow reżysera. Psychoaktywna fabuła i mroczne obrazy zabierają widza do ciemnych półświatków i z medyczno-psychologicznym zacięciem uświadamiają jak to właściwie jest... być uzależnionym..

Grają: Christopher Walken (u Ferrary występował już we wskazanym "King o' NY"_, Lili Taylor ("Arizona Dream", "Okup/Ransom"), Michael Imperioli, Annabella Sciorra, Edie Falco (czyli trio: Chris, Carmela i Gloria z późniejszych "Sopranos").

Czy będzie to "Only lovers left alive" 18 lat starsze, czy też coś na kształt "Nadji" Almereydy przekonają się ci, co oderwą dupska od komputerów i zbiorą się szybko do w-wskiego klubu. 

19:33, juliancio.wodnik
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 22 kwietnia 2014Dziś o 20:00 w Znajomych Znajonych Kubrickowskie "Lśnienie".

Wilcza 58a

22 kwietnia Jack Nicholson obchodzi 77 urodziny, i właśnie z tej okazji Straszne Historie zapraszają na seans filmu LŚNIENIE (1980, USA – Wielka Brytania, reż. Stanley Kubrick), jeden z najbardziej ikonicznych, mistrzowskich horrorów wszechczasów.

Były alkoholik Jack Torrance (Jack Nicholson), dostaje pracę jako zimowy stróż w zamkniętym, odizolowanym od świata hotelu Overlook. Okazuje się, że… no, chyba nie musimy Wam tłumaczyć o czym jest film. Każdy szanujący się fan kina grozy raczej już oglądał to arcydzieło gatunku, lub przeczytał powieść Stephena Kinga, która jest jego pierwowzorem. Wystarczy powiedzieć, że popisowa gra aktorska Nicholsona + mistrzowska reżyseria Kubricka = żelazna klasyka. Aż dziwne, że King był niezadowolony z filmu!
Na pokazie będzie wyświetlona dłuższa, 144-minutowa ‘amerykańska’ wersja LŚNIENIA (wersja europejska była o 25 minut krótsza). Zapraszamy do Znajomych Znajomych dziś o 20:00, wstęp gratis!16:28, juliancio.wodnik
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 21 kwietnia 2014

Faktyczny Dom Kultury: "Chopin - The Space Concert" 23.04.2014 g.19

23.04.2014

 

InstytutR zaprasza do FAKTYCZNEGO DOMU KULTURY na Gałczyńskiego 12:

 

Pokaz filmu dokumentalno-muzycznego w reżyserii Adama Ustynowicza, laureata Grand Prix na 10. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Monako. Zapierające dech w piersiach obrazy Ziemi i muzyka Chopina (fortepian Karol Radziwonowicz) w pierwszym na świecie reportażu ze spotkania muzyki z kosmiczną technologią na pokładzie Międzynarodowej Stacji Orbitalnej w 200. rocznicę urodzin Fryderyka Chopina.

Po projekcji spotkanie z Autorem.

Prowadzenie: Mariusz Szczygieł

źródło zdjęcia: link11:52, juliancio.wodnik
Link Dodaj komentarz »
piątek, 18 kwietnia 2014

Miłego Dnia Wolnej Sztuki! 


26.04

12:00

Muzeum Narodowe w Warszawie i Stowarzyszenie Klub Przyjaciół MNW zapraszają na DZIEŃ WOLNEJ SZTUKI
60 minut 4 obrazy

OBRAZ I
Na spotkanie z obrazem Sandra Botticellego „Madonna z Dzieciątkiem, świętym Janem Chrzcicielem i aniołem” zaprasza Anna Urbaniak
Galeria Dawnego Malarstwa Europejskiego, 2 piętro

OBRAZ II
Na spotkanie z obrazem Józefa Pankiewicza „Nokturn – Łabędzie w Ogrodzie Saskim nocą” zaprasza Marlena Talunas
Galeria Sztuki XIX Wieku

OBRAZ III
Na spotkanie z obrazem Konrada Krzyżanowskiego „Portret Pelagii Witosławskiej” zaprasza Wioletta Cicha
Galeria Sztuki XIX Wieku

OBRAZ IV
Na spotkanie z obrazem Zofii Stryjeńskiej „Lipiec – sierpień” zaprasza Edyta Urbaniak
Galeria Sztuki XX i XXI Wieku

zbiórka w Holu Głównym
między godz. 12.00 a 13.00 na hasło Dzień Wolnej Sztuki wstęp wolny do galerii stałych


Ile czasu spędzasz na oglądaniu jednego dzieła sztuki w muzeum?
8 sekund? Badania mówią, że taka jest średnia wśród zwiedzających. Czy Twoja wizyta w muzeum to tak na prawdę jeden wielki maraton, podczas którego chcesz zobaczyć wszystkie pokazywane na ekspozycjach obiekty?
Muzea mają inspirować, a nie męczyć – dlatego proponujemy Wam DZIEŃ WOLNEJ SZTUKI


W ciągu godziny przyjrzyj się wybranym przez Muzeum obiektom i oglądaj je POWOLI. Zastanów się, co
dokładnie widzisz. Jakie emocje w Tobie wywołują. Posłuchaj, co do Ciebie mówią.

Przed każdym dziełem stoją nasi wolontariusze, którzy będą pomagać Wam w wolnym oglądaniu sztuki. Spróbują Was pobudzić do dyskusji i zainspirować do zastanowienia się nad tym, co widzicie.


Po godzinie pójdziemy do Sali EDU i porozmawiamy o Waszych wrażeniach.
Chcemy pokazać, że sztukę można oglądać świadomie, z rozmysłem i bez kompleksów, że nie ma się odpowiedniej wiedzy czy wykształcenia. Przekonamy Was, że każdy obiekt ma do opowiedzenia swoją historię, którą możemy sami odkryć. Wystarczy tylko w skupieniu się w niego wsłuchać.

12:04, juliancio.wodnik
Link Dodaj komentarz »PAŁAC KULTURY I NAUKI

BAR STUDIO
wejście do TEATRU STUDIO 

20:00

MASECKI jako DJ Szopen

Melancholia jest religijnością nie potrzebującą Absolutu; umykaniem poza świat, lecz bez pokusy transcendencji; upodobaniem do pozorów nieba — lecz bez wrażliwości na symbole, które miałyby te pozory kryć. Wydawać się może, że melancholia zbliża nas do Boga, lecz w gruncie rzeczy ma moc uwalniania od niego. 

Dzięki tej mocy jest rozkoszą, która sama się pogłębia i sama z siebie powtarza swe błędy. Melancholia jest obłędem estetycznym, zamkniętym w sobie, odpornym na mitologie. Jest jak kołysanie snu, bo poza swym eterycznym rozdarciem nie wytwarza żadnego obrazu.
Emil Cioran

Marcin Masecki (aka DJ SZOPEN), 1982, warszawiak, pianista, kompozytor, członek wytwórni Lado ABC, lider i partycypant ogromnej ilości różnorodnych projektów. Prowadzi zespół Profesjonalizm, jest dyrektorem pierwszej edycji WOR (Warszawskiej Orkiestry Rozrywkowej), oraz członkiem międzynarodowego zespołu Paristetris. Jego ostatni projekt to Polonezy – dziesięcioosobowa orkiestra dęta grająca autorski zestaw polonezów.

Jego równoległym koniem jest muzyka klasyczna, ktorą najczęściej prezentuje w nietuzkinkowy sposób (nietuzinkowe miejsca, nietuzinkowe instrumenty, nietuzinkowa interpretacja). 

11:44, juliancio.wodnik
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 17 kwietnia 2014

Koncert Mulasa Boys KONCERT MULASA BOYS

Po ciepłym przyjęciu w marcu, wracają, by nie dać o sobie zapomnieć! Wynurzyli się z bagien i zagrali Blues'a. Z bagien wyciągają melodie, teksty i instrumenty. Zespół młodawy ale sami starzy wyjadacze...

Klub Regeneracja, Puławska 61

Wielki Czwartek 21:00

18:35, juliancio.wodnik
Link Dodaj komentarz »
środa, 16 kwietnia 2014 

"Hegel, Haiti i historia uniwersalna". Spotkanie autorskie z Susan Buck-Morss w Krytyce Politycznej"

16 kwietnia 2014 (środa) g. 19:00

Krytyka Polityczna, ul. Foksal 16, II p 

Goście: Susan Buck-Morss i Adam Lipszyc. 
Prowadzenie: Agata Bielik-Robson.

Spotkanie w języku angielskim.


Kiedy w 2000. roku Susan Buck-Morss opublikowała w „Critical Inquiry” artykuł pt. Hegel i Haiti, wzbudził on ogromne zainteresowanie i wywołał falę krytyki. Autorkę chwalono za spektakularną krytykę eurocentryzmu, ganiono zaś za ożywianie idei humanizmu i historii uniwersalnej. Książka Hegel, Haiti i historia uniwersalna, która powstała w odpowiedzi na krytykę, burzy nasze wyobrażenia o nowoczesności, historii, wolności. Jest ciosem wymierzonym w kanoniczny model uprawiania humanistyki.

Autorka przekonuje, że dla wielu oświeceniowych filozofów, jak Hobbes, Locke, Rousseau a wreszcie Kant, niewolnictwo pozostawało abstrakcyjną ideą i to na tej abstrakcyjnej idei, nie rzeczywistym, historycznym doświadczeniu niewolnictwa, tworzyli swoje koncepcje wolności. Filozofowie pozostawali ślepi na otaczającą ich rzeczywistość polityczną, społeczną i gospodarczą. Hegel pod pewnym względem stanowi wyjątek i dlatego staje się głównym bohaterem jej książki. 

Celem Buck-Morss jest poszerzenie granic naszej wyobraźni historycznej, co służyć ma wyzwoleniu się z zaklętego kręgu przemocy. Niewiele jest tak niepozornych książek, które pomieściłyby tyle fascynujących opowieści, nowych interpretacji, tak pobudzały do myślenia i rozpalały wyobraźnię.

Doświadczenie haitańskie nauczyło Europę między innymi, że praca ludzi wolnych nie musi oznaczać braku dyscypliny, a konstytucyjne wyeliminowanie segregacji rasowej nie usunie hierarchii społecznych opartych na kolorze skóry czy klasie.10:33, juliancio.wodnik
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 14 kwietnia 2014

20.00

Browarna 6

Pokaz filmu: "Sister in love"

<

wstęp wolny

W małym mieście Kumba od siedemnastu lat w żadnej sprawie dotyczącej przemocy domowej nie zapadł wyrok skazujący. Ale prokurator stanowa Vera Ngassa i przewodnicząca sądu Beatrice Ntuba chcą pomóc swej społeczności i wpłynąć na zmiany w całym kraju. Ten fascynujący, momentami zabawny dokument, pokazuje historię dwóch kobiet niosących pomoc w najtrudniejszych sprawach, kiedy walkę utrudnia presja rodzin i społeczna zmowa milczenia.

01:10, juliancio.wodnik
Link Komentarze (2) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 81
http://www.facebook.com/4freebloxpl