Kultura for free, ale i nasza praca for free. Prekariusze - wszystko za darmo, ale nie na darmo - przynajmniej taką mamy nadzieję! Zapowiadamy darmowe wydarzenia w Warszawie.
Blog > Komentarze do wpisu

Ostatni dzień wystawy "Więcej niż reklama - jak to robią Szwedzi"!

To zdecydowanie więcej niż zwykła wystawa reklam. To pokazanie, jak, m.in. poprzez kampanie społeczne, budować społeczeństwo, w którym patriarchat, agresja, wykluczenie i zobojętnienie będą stopniowo odchodziły w niebyt.

To koncert pomysłowości – jak poprzez (auto)zmianę koloru włosów uczniowie mogą sami przeciwdziałać procesom nękania i ostracyzmu. Albo też jak (poprzez aplikację komputerową) sprawiać, żeby wielowiekowe przywary – w tym przypadku, szwedzkie – ograniczać. To także niezwykle obrazowe wytłumaczenie, dlaczego szwedzki model państwa opiekuńczego, wysokich podatków w zamian za równość, gdy idzie o świadczenia ze strony państwa, ma sens (dla wszystkich neoliberałów/korwinowców obowiązkowo!).  Dlaczego nie jest wymysłem, właściwie rozumiana, poprawność polityczna, czyli poszanowanie dla wszystkich ludzi, nieżelazne od…,  także, gdy idzie o stosowany język, i nie warto np. osoby z zespołem Downa traktować jak debila. Słowem – jaka jest
(i jak była kształtowana, przez kompleksowe działania edukacyjne, także w formie kampanii społecznych,  nawiązujących zarówno do narodowych i lokalnych tradycji, jak też popkultury) szwedzka tożsamość.

Wszystko to pomysłowo, lekko, koniecznie operując komizmem – „jak to u Szwedów”.

Ta wystawa, oprócz prawdziwej przyjemności dla każdego widza i punktu obowiązkowego dla nauczycieli, wychowawców, to także prawdziwa uczta od strony kreatywnej – znakomita lekcja, jak tworzyć, zarówno reklamy komercyjne, jak też społeczne, aby w minimalistycznej, często przezabawnej formie maksymalnie poruszały.

Plakat_Wiecejnizreklama1696x967

 

Centrum Kreatywności Targowa,

Targowa 56, Warszawa

3 – 23 listopada 2016

Od godz. 10 do 21.

Wstęp wolny

środa, 23 listopada 2016, juliancio.wodnik

Polecane wpisy

  • Mishima - cz. 2 - okrucieństwo nie do przyjęcia

    kadr z epizodu "Złota Pagoda" z filmu Paula Schradera "Mishima" (1985). Yukio Mishima - pisarz odświeżony nam ostatnio przez wznowioną przez PIW "Złotą pagodę"

  • Wahadło Eco Foucaulta

    Umberto Eco w swoim "Supermanie w kulturze masowej" analizował fenomen sentencji odwracalnej, którą można cytować zarówno w formie pierwotnej, jak i zanegowane

  • Nowe kino chińskie w Kinie Kultura

     Program: Wtorek 26.06. REJS 18.00 – „Xie Yaohuan”, 2017, reż. Ma Chongjie, 118 min 20.15 – „ Moja wojna ” (My war