Kultura for free, ale i nasza praca for free. Prekariusze - wszystko za darmo, ale nie na darmo - przynajmniej taką mamy nadzieję! Zapowiadamy darmowe wydarzenia w Warszawie.
Blog > Komentarze do wpisu

Monty Python w KINO.LAB

Dziś o 20:00 w KINO.LAB animowany dokument (nie)znany z Planete Doc 2012: "(Nie)prawdziwa historia Monty Pythona według Grahama Chapmana"/ "Liar's Autobiography: The Untrue Story of Monty Python's Graham Chapman". Reż. Bill Jones, Jeff Simpson, Ben Timlett"...historia..." to - składająca się z kilkunastu krótkich metraży animowanych, za każdym razem przez innego rysownika -  opowieść o Grahamie Chapmanie, jedynym (póki co) martwym, jak papuga, twórcy Monty Pythona. 

Czy rysownicy byli na tyle mierni, że zwalniano ich, jak tylko zobaczono efekt ich prac? Czy też z niedopłacenia i niedożywienia umierali nagle jak rysownik ze "... Świętego Graala"?

 

I jak to bywa w każdej biografii opisującej życie "kogoś znanego z czegoś", tak i w tym przypadku film składa się z trzech części - "zanim", "w trakcie" i "po". W tym przypadku - jak Pythoni się poznali, co takiego wyczyniali (ale to raczej dla fanów, którzy wiedzą o co chodzi) i jak się pokłócili i rozparcelowali. Przewijającym się wątkiem głównym jest homoseksualizm Chapmana, jedynego Monty Pythona po coming oucie.  

W części "ZANIM" - o dzieciństwie Chapmana i przyjaźni z Johnem Cleesem. Później "W TRAKCIE" o poznaniu kolejnych Pythonów (Idle'a, Joinesa i Palina) i ich kilkunastoletniej współpracy. A "PO" o psychodelicznych odjadach Chapmana - wszystko w mocno absurdalnym, ale i pikantnym sosie - takim, jakim przyrządzaliby go sami Pythoni w XXI wieku, rządzącym się nieco innymi prawami niż lata 60./ 70. w Londynie.

KINO.LAB, Jazdów 2

ZDJĘCIE 1 - kadr z filmu

ZDJĘCIE środkowe: Terry Gilliam umierający w trakcie prac przy "...Świętym Graalu"

FILM: TRAILER

LINK

czwartek, 12 maja 2016, juliancio.wodnik

Polecane wpisy

  • 10 najlepszych książek 2018

    Piszemy o najważniejszych knigach A.D. 2018 - 8 pierwszych przeczytaliśmy. Dwie ostatnie mamy na półce. Kolejność przypadkowa, numeracja od 10 do 1 - by zachowa

  • Watch Docs 2018 - podsumowanie

    1) Zapowiadany przez nas, nominowany do Europejskich Nagród Filmowych (jutro wyniki) " O ojcach i synach " Talala Derkiegowygrał tegoroczny Watch Docs. Werdykt

  • Watch Docs 2018 - O Ojcach i synach - zapowiedź.

    Dziś nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej dokumentTalala Derkiego "O ojcach i synach". "O ojcach i synach" Środa 12.12.2018 godz. 20:00 kino Mur