Kultura for free, ale i nasza praca for free. Prekariusze - wszystko za darmo, ale nie na darmo - przynajmniej taką mamy nadzieję! Zapowiadamy darmowe wydarzenia w Warszawie.
Blog > Komentarze do wpisu

jak żyć, czyli (kolejny) rok 4free

Kończymy trzy lata działalności i rozpoczynamy czwarty rok 4free. [for fri] to cztery trzy - przemnożone przez siebie dają nam 12. Z tej racji serwujemy Wam mały przegląd tego co dzieje się stale przez cały, dwunastomiesięczny rok - po trzech latach obserwacji można się o takie wstępne zestawienie pokusić. 

0. Polecamy nasz Facebook. Tam odbywa się nasza codzienna interakcja z social mediami. Tam spamujemy wasze walle, grzmimy o (nie)ważnych wydarzeniach, obrażamy tych, co nie idą na polecane przez nas filmy, wywołujemy do tablicy i wzywamy na głosowanie na nas w konkursie na blogi roku i teksty roku

1. SIERPIEŃ Ukryte Miasto - przegląd filmów czeskich z roku 2012 - pierwsze wydarzenie, które polecaliśmy, przy okazji trawestując symbol Powstania warszawskiego, za co teraz mielibyśmy kryminał. Niestety Miasta już nie ma, albo zostało jeszcze lepiej ukryte. 1 sierpnia za to, co roku bywają darmowe koncerty z okazji rocznicy wiadomej.

2. WRZESIEŃ - w Towarzyskiej po wakacjach startuje Towarzyski Klub Filmowy - o którym staramy się pisywać co czwartek (kiedyś co wtorek).

3. PAŹDZIERNIK - festiwal 5. Smaków - z racji na dotacje serwuje też darmowe wydarzenia, o czym śpieszymy zawsze napisać.

4. LISTOPAD - nie polecamy z zasady odpłatnych wydarzeń, ale co mamy robić, skoro w Kinotece leci Sputnik? Udawać, że go nie ma? Najczęściej są jednak ze wskazanej okazji darmowe koncerty, a na spotkania z artystami (od reżyserów, przez aktorów po gościnnych aktorów pokroju boksera Wałuwiewa) można śmigać bez biletów. 

5. GRUDZIEŃ Watch Docs, czyli - subiektywnym zdaniem - najlepszy darmowy festiwal na świecie. 

"Nagi Lunch" w Oku Proroka. (29.01.2014)

6. STYCZEŃ - to dobry miesiąc, żeby trafić do ogrzewanego lokalu, w którym co środy serwowane są psychodeliczne filmy z cyklu OKO Proroka. Ile razy spamowaliśmy ich walle to oni sami wiedzą najlepiej.

7. LUTY - zimą bywają wysypy wernisaży (Zachęta, CSW, MSN).

8. MARZEC - Warszawskie Spotkania Teatralne - kolejny dotowany festiwal, który nie ma wyjścia i musi zapodawac równiez nieodpłatne wydarzenia.  

9. KWIECIEŃ - a jak kwiecień, to Żydowskie Motywy

10. MAJ - nowość, czyli Festiwal Kuronia.

11. CZERWIEC - można przegapić Piknik CJG w Krolikarni. Ale po co?

12. LIPIEC - letnie kino pod gwiazdami i inne cykle związane z kinem pod chmurką. 

 

***

Blog od początku prowadzony był w sposób anarchosyndykalistyczny, do tego stopnia, że mało kto nasz anarchosyndykalizm odczytał. Tymczasem do przeczytania. 

piątek, 31 lipca 2015, juliancio.wodnik

Polecane wpisy

  • 10 najlepszych książek 2018

    Piszemy o najważniejszych knigach A.D. 2018 - 8 pierwszych przeczytaliśmy. Dwie ostatnie mamy na półce. Kolejność przypadkowa, numeracja od 10 do 1 - by zachowa

  • Watch Docs 2018 - podsumowanie

    1) Zapowiadany przez nas, nominowany do Europejskich Nagród Filmowych (jutro wyniki) " O ojcach i synach " Talala Derkiegowygrał tegoroczny Watch Docs. Werdykt

  • Watch Docs 2018 - O Ojcach i synach - zapowiedź.

    Dziś nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej dokumentTalala Derkiego "O ojcach i synach". "O ojcach i synach" Środa 12.12.2018 godz. 20:00 kino Mur