Kultura for free, ale i nasza praca for free. Prekariusze - wszystko za darmo, ale nie na darmo - przynajmniej taką mamy nadzieję! Zapowiadamy darmowe wydarzenia w Warszawie.
Blog > Komentarze do wpisu

Mocna Kawa wcale nie jest taka zła - (ponoć) nie znajdziesz tego na torrentach

https://filmfork-cdn.s3.amazonaws.com/content/pfwolf.jpg

"Lots of cream, lots of sugar" - czyli popijający słodką kawę ze śmietanką, przy omawianiu czynności zbierania najdrobniejszych kawałeczków mózgu, pełen łajdackiego wdzięku, profesjonalista od łajdackich zadań niewdzięcznych. Mr Wolf.

"Boys 've got to work, Jimmy leads the way!" - przypominamy sobie z Mr Wolfem, a gdzie wybiera się dziś Wolf? Na Wilczą.  Jego wilcze nazwisko i jego kawa są dziś na rzeczy - na Wilczej 58a grany będzie dziś film "Mocna kawa nie jest wcale taka zła" Alka Pietrzaka - film z Marianem Dziędzielem, Dorotą Pomykałą i Wojciechem Mecwaldowskim.

Film już widzieliśmy, zacny - ale streszczenie go + wyjaśnienie tytułu spaliłoby puentę najlepszej filmowej scenki. Pozostaje więc polecić go po prostu do obejrzenia, bo dziełko trwa ok. 30 minut.

Znajomi Znajmych i cykl filmowy nie znajdziesz tego na torrentach zapraszają dziś na mocną kawę, bez śmietanki i bez cukru, na Wilczą 55a na 19:30.

1. "Damn good coffee!" Główną bohaterką każdego odcinka "Twin Peaks" była kawa z nalewaka.

2. Jimmy wiedział, że ma dobrą kawę, bo tylko taką kupował. Komplementu Julesa nie przyjął.


3. Tytuł "Kawa i papierosy" nie wymaga komentarza.

4. "To najgorsze espresso, jakie piłem w życiu" - miał rzec reżyserowi producent. Jest Lynch - jest kawa.

5. Moi towarzysze w Wietnamie ginęli za wolność słowa, za to, żebym mógł mówić tak głośno jak chcę. Nigdzie się nie wybieram. Dopijam kawę. Delektuję się kawą.wtorek, 17 marca 2015, juliancio.wodnik

Polecane wpisy

  • Mishima - cz. 2 - okrucieństwo nie do przyjęcia

    kadr z epizodu "Złota Pagoda" z filmu Paula Schradera "Mishima" (1985). Yukio Mishima - pisarz odświeżony nam ostatnio przez wznowioną przez PIW "Złotą pagodę"

  • Wahadło Eco Foucaulta

    Umberto Eco w swoim "Supermanie w kulturze masowej" analizował fenomen sentencji odwracalnej, którą można cytować zarówno w formie pierwotnej, jak i zanegowane

  • Nowe kino chińskie w Kinie Kultura

     Program: Wtorek 26.06. REJS 18.00 – „Xie Yaohuan”, 2017, reż. Ma Chongjie, 118 min 20.15 – „ Moja wojna ” (My war