Kultura for free, ale i nasza praca for free. Prekariusze - wszystko za darmo, ale nie na darmo - przynajmniej taką mamy nadzieję! Zapowiadamy darmowe wydarzenia w Warszawie.
Blog > Komentarze do wpisu

Nie prześpijcie Śpiocha"Nie krytykuj masturbacji. To seks z kimś, kogo kocham." 

Śpioch Woody'eg Allena w czwartek po 20:00 w Towarzyskiej (Al. Zwyciezców 49, Praga).

Szczegóły w kurtce... a nawet wkrótce. 

*** aktualizacja ***

Futurystyczna komedia Woody'ego Allena, w której reżyser nowojorski parodiuje gatunek sci-fi. Gdy ogląda się dziś klasyczne filmy z tamtych czasów, nie licząc "2001:Odysei Kosmicznej", większość z nich budzi śmiech - zatem parodia to jak najbardziej słuszna i prawa.

Allen kpi z drętwych i pretensjonalnych prawideł gatunku, szydzi z tandetnych scenariuszy i dialogów niczym albatros z łucznika.

Streszczanie filmu mija się z celem - najważniejszą rzeczą jest odkrycie przez Allena talentu komediowego u żony MichaelaCorleone - czyli u Diane Keaton robiącej sobie przerwę między Ojcami Chrzestnymi. Keaton grała już co prawda z Allenem, ale nie była przez niego reżyserowana - wystąpiłą z nim w duecie w "Zagraj to jeszcze raz Sam", Herberta Rossa. "Śpioch" otwiera pentalogię filmów Allena z nim i Keaton w rolach głównych i tym się dla ludzkości zasłużył. Późniejsza, Oscarowa "Annie Hall" będzie ich wspólnej twórczości ukoronowaniem. 

wtorek, 13 stycznia 2015, juliancio.wodnik

Polecane wpisy

  • Mishima - cz. 2 - okrucieństwo nie do przyjęcia

    kadr z epizodu "Złota Pagoda" z filmu Paula Schradera "Mishima" (1985). Yukio Mishima - pisarz odświeżony nam ostatnio przez wznowioną przez PIW "Złotą pagodę"

  • Wahadło Eco Foucaulta

    Umberto Eco w swoim "Supermanie w kulturze masowej" analizował fenomen sentencji odwracalnej, którą można cytować zarówno w formie pierwotnej, jak i zanegowane

  • Nowe kino chińskie w Kinie Kultura

     Program: Wtorek 26.06. REJS 18.00 – „Xie Yaohuan”, 2017, reż. Ma Chongjie, 118 min 20.15 – „ Moja wojna ” (My war