Kultura for free, ale i nasza praca for free. Prekariusze - wszystko za darmo, ale nie na darmo - przynajmniej taką mamy nadzieję! Zapowiadamy darmowe wydarzenia w Warszawie.
Blog > Komentarze do wpisu

Coś w ZZ

"Coś" (1982) Johna Carpentera zapodane dziś zostanie w Znajomych Znajomych (Wilcza 58a) po 20:00To kultowy horror z lat 80. emanujący niesamowitymi efektami specjalnymi, makabreską, elementami body horror i bardzo czarnego humoru. 

Grupa amerykańskich naukowców na Antarktydzie nawiedzona zostaje przez psa - którego w histerycznym pośpiechu tropi dwójka szybko i tragicznie zmarłych Norwegów. Czemu Norwegom tak bardzo zależało na uśmierceniu źwierza?

Naukowcy, z MacReadym (Kurt Russell) na czele jadą do norweskiej bazy, gdzie nie widzą żywego ducha, poza zastygłą, zamarznięta w bryle lodu, nadpaloną i najwyraźniej nieżywą istotą na poły ludzką, składającą się jakby z dwojga zrośniętych ze sobą ludzi.

Po zabraniu bryły do bazy kłopoty dopiero się zaczynają - a pies przeistaczający się w monstrum to dopiero początek problemów - okazuje się, że tajemnicza istota potrafi atakować organizm ludzki i w ciągu kilku minut przetransformować go w obcego; zaatakowany od ustalonego momentu przestaje być człowiekiem.

Teraz pytanie - który z badaczy jest już intruzem, a który nie? W bazie rozpoczyna się gra w podejrzenia, oskarżenia, bunt i histerię.

O ile efekty specjalne - trochę w stylu horroru gore, trochę niesamowite i baśniowe, trochę niesmaczne i obrzydliwe, a trochę absurdalnie śmieszne - mogą się starzeć lub nie, to humor Carpentera, stopniowanie klimatu i pewne zaskakujące eksplozje przemocy i makabry - dalej trzymają poziom, a nawet przerastają prequel (o Norwegach) z 2011 roku. 

4free poleca!

 

wtorek, 18 listopada 2014, juliancio.wodnik

Polecane wpisy

  • 10 najlepszych książek 2018

    Piszemy o najważniejszych knigach A.D. 2018 - 8 pierwszych przeczytaliśmy. Dwie ostatnie mamy na półce. Kolejność przypadkowa, numeracja od 10 do 1 - by zachowa

  • Watch Docs 2018 - podsumowanie

    1) Zapowiadany przez nas, nominowany do Europejskich Nagród Filmowych (jutro wyniki) " O ojcach i synach " Talala Derkiegowygrał tegoroczny Watch Docs. Werdykt

  • Watch Docs 2018 - O Ojcach i synach - zapowiedź.

    Dziś nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej dokumentTalala Derkiego "O ojcach i synach". "O ojcach i synach" Środa 12.12.2018 godz. 20:00 kino Mur