Kultura for free, ale i nasza praca for free. Prekariusze - wszystko za darmo, ale nie na darmo - przynajmniej taką mamy nadzieję! Zapowiadamy darmowe wydarzenia w Warszawie.
Blog > Komentarze do wpisu

Hardkor DiscoW poniedziałek, 3.03.13 o 19:00 debiut Krzysztofa Skoniecznego "Hardkor Disko". Film grany będzie w TR (Marszałkowska 8).

Należy przyjść wcześniej, jako że wymagane są wejściówki, które zazwyczaj szybko się rozchodzą, ale TR zawsze wpuszcza dodatkowe osoby bez tychże.

"Hardkor Disco" to w brawurowy sposób opowiedziana, zamknięta przypowieść o zemście, o bezpardonowej walce klas, hedonizmie i braku możliwości odkupienia.

Skonieczny splata ze sobą prostą, acz porąbaną w swej prostocie historię z mistrzowskim warsztatem. Używa spektakularnych narzędzi warsztatowych do pokazania prostych z pozoru t.zw. przebitek ilustracyjnych, co widać zwłaszcza w minutowych, powtarzających się ujęciach niemalże z lotu ptaka - widoków samochodów, w których jadą bohaterowie. Ujęcia te, typowe dla gier komputerowych są mylne - to nie gra, oglądanej historii nie możemy w żaden sposób zmienić i możemy tylko z przerażeniem śledzić jej przebieg.

Skonieczny inspiruje się zarówno - muzyką Haendla (pobrzmiewa tu "Sarabanda", znana z "Barry'ego Lyndona" Stanley'a Kubricka), jak i tytułową muzyką na wskroś współczesną. Hardkor i disco zazwyczaj się ze sobą gryzą - tak też gryzie się świat głównych bohaterów - młodego, chmurnego chłopaka i jego hałaśliwej, otwartej rówieśniczki. Świat zbuntowanych i nieprzystosowanych młodych gryzie się ze światem uporządkowanych dorosłych, starannie pielęgnujących swoją hipokryzję.

Bunt nie jest tu, jak u Wojcieszka, nieuzasadniony - doskonale wiemy co kieruje głównym bohaterem - "Hardkor..." można oglądać na podstawowym poziomie i dalej jest fascynujący.

"Film w treść bogaty, a i w formę nieubogi" (cytat nieznanego pochodzenia).

JEŚLI WAM ŻYCIE MIŁE, NIE OGLĄDAJCIE TRAILERA!!!

niedziela, 02 marca 2014, juliancio.wodnik
Tagi: Warszawa

Polecane wpisy