Kultura for free, ale i nasza praca for free. Prekariusze - wszystko za darmo, ale nie na darmo - przynajmniej taką mamy nadzieję! Zapowiadamy darmowe wydarzenia w Warszawie.
Blog > Komentarze do wpisu

Demony wojny według Saury

20:00

Al. Zwycięzców 49, Towarzyskie Spotkania Filmowe"Nakarmić kruki".

Bardziej kameralna i mniej symboliczna niż "Anna i wilki" opowieść Carlosa Saury o dojrzewaniu małej dziewczynki pozbawionej matki, a zdanej na opiekę ojca - frankisty. Powracająca we wspomnieniach matka (Geraldine Chaplin) miesza się w wyobraźni dziecka z matką- duchem. W interpretacji politycznej matka może oznaczać przedwojenną, uśmierconą Republikę... Ale nie musi. "Nakarmić kruki" pozostawiają w pamięci dzięki niesamowitej grze małoletniej Any Torent (znanej z późniejszej "Tezy" Amenábara, rozpoczynającej boom na hiszpańskie thrillery/horrory) i kawałkowi "Porque te vas". Polecamy. (4free)

 wstęp wolny / for free / 4free

wtorek, 18 marca 2014, juliancio.wodnik

Polecane wpisy

  • Mishima - cz. 2 - okrucieństwo nie do przyjęcia

    kadr z epizodu "Złota Pagoda" z filmu Paula Schradera "Mishima" (1985). Yukio Mishima - pisarz odświeżony nam ostatnio przez wznowioną przez PIW "Złotą pagodę"

  • Wahadło Eco Foucaulta

    Umberto Eco w swoim "Supermanie w kulturze masowej" analizował fenomen sentencji odwracalnej, którą można cytować zarówno w formie pierwotnej, jak i zanegowane

  • Nowe kino chińskie w Kinie Kultura

     Program: Wtorek 26.06. REJS 18.00 – „Xie Yaohuan”, 2017, reż. Ma Chongjie, 118 min 20.15 – „ Moja wojna ” (My war

Komentarze
2014/03/18 04:23:34
To może być ciekawe.