Kultura for free, ale i nasza praca for free. Prekariusze - wszystko za darmo, ale nie na darmo - przynajmniej taką mamy nadzieję! Zapowiadamy darmowe wydarzenia w Warszawie.
Blog > Komentarze do wpisu

Mechaniczna Pomarańcza w Oku Proroka

Oko Proroka - przegląd kina psychodelicznego i  "Mechaniczna Pomarańcza" musiały się kiedyś spotkać. Wygląda na to, że nastąpi to dzisiaj.

20:15

Znajomi Znajomych

Wilcza 58a

"Mechaniczna Pomarańcza"

Stanley Kubrick od zawsze ekranizował znane powieści i przerabiał je po swojemu. Wyklinany przez pierwotnych twórców, tworzył dzieła niezapomniane. Dyskutować o tym, czy oryginał był lepszy od adaptacji, nie ma sensu; filmy Kubricka to, zdaniem wielu, najlepsze filmy na świecie, o autorach pierwowzorów słyszało zdecydowanie mniej ludzi i dzieł tych, choć dobre, nikomu nie przyszłyby do głowy wymieniać w liście najlepszych utworów literackich. Kubrick przerabiał więc diamenty na brylanty.

Historia Alexa, młodocianego chuligana, gwałciciela i degenerata, który z zamiłowaniem słucha muzyki Beethovena i dokonuje bestialskich aktów przemocy. Alex schwytany zostaje na gorącym uczynku, po czym zostaje poddany eksperymentalnej metodzie resocjalizacyjnej.

 

środa, 19 lutego 2014, juliancio.wodnik

Polecane wpisy