Kultura for free, ale i nasza praca for free. Prekariusze - wszystko za darmo, ale nie na darmo - przynajmniej taką mamy nadzieję! Zapowiadamy darmowe wydarzenia w Warszawie.
Blog > Komentarze do wpisu

Nagi lunch ze Znajomymi Znajomych

"Nagi lunch" to prawdopodobnie najlepszy, a i najbardziej charakterystyczny film Davida Cronenberga, połączenie jego makabrycznego stylu z psychodeliczną treścią książki Wiliama S. Burroughsa.

Początek historii jest obiecujący - żonaty, ustabilizowany życiowo pisarz dorabia zwalczając insekty. Na skutek nadużywania środków insektobójczych pisarz zaczyna doznawać omamów. A to jego maszyna do pisania zamienia się w robaka, a to widzi w barze antropomorficzne robale, a to zapoznaje tajemniczych przyjaciół, silnie wprowadzających go w homoseksualny klimat.

Przełom w jego życiu dokonuje się, gdy pisarz nie do końca intencjonalnie, ale też i nie przypadkowo, zabija własną żonę próbując zestrzelić z jej głowy szklankę...

Dalszy rozwój fabuły jest jeszcze trudniejszy do streszczenia, grunt, że na scenie pojawia się sobowtór żony (jak u Hitchcocka), kolejna maszyna do pisania chcąca kopulować ze wskazaną sobowtórką, starsi mężczyzna i kobieta jak  filmów Lyncha i sam Roy Scheider. 

ŚRODA, 20:15, Znajomi Znajomych WILCZA 58a

wstęp wolny

wtorek, 28 stycznia 2014, juliancio.wodnik

Polecane wpisy