Kultura for free, ale i nasza praca for free. Prekariusze - wszystko za darmo, ale nie na darmo - przynajmniej taką mamy nadzieję! Zapowiadamy darmowe wydarzenia w Warszawie.
Blog > Komentarze do wpisu

Zestaw noży do steków w Towarzyskiej

Towarzyska 

Al. Zwycięzców 49

"Glengarry Glenn Ross" (1992)

reż. James Foley

wstęp wolnyAlec Baldwin w pięciominutowej kreacji jako cost-cutter, który ma na celu wypier$olić z roboty agentów nieruchomości, którzy nie zrealizują założonych im celów.

1 miejsce - zachowanie pracy.

2 miejsce - zestaw noży do steków. -Widzisz ten zegarek? Jest droższy niż twój samochód - dialogi Davida Mameta ("Ronin") w całej jego zjadliwości. 

Agenci to starzy wyjadacze chleba, nie tylko na rynku nieruchomości, ale i na rynku szołbiznesu. Al Pacino, Ed Harris,  Jack Lemmon, Alan Arkin.

A poza nimi: Jonathan Pryce, wskazany Alec Baldwin i najmniej wonczas znany... Kevin Spacey.

Dla niektórych - pełne napięcia kino akcji o ludziach zamkniętych w czterech ścianach. Dla innych - nudy na pudy. wtorek, 26 listopada 2013, juliancio.wodnik

Polecane wpisy

  • Mishima - cz. 2 - okrucieństwo nie do przyjęcia

    kadr z epizodu "Złota Pagoda" z filmu Paula Schradera "Mishima" (1985). Yukio Mishima - pisarz odświeżony nam ostatnio przez wznowioną przez PIW "Złotą pagodę"

  • Wahadło Eco Foucaulta

    Umberto Eco w swoim "Supermanie w kulturze masowej" analizował fenomen sentencji odwracalnej, którą można cytować zarówno w formie pierwotnej, jak i zanegowane

  • Nowe kino chińskie w Kinie Kultura

     Program: Wtorek 26.06. REJS 18.00 – „Xie Yaohuan”, 2017, reż. Ma Chongjie, 118 min 20.15 – „ Moja wojna ” (My war