Kultura for free, ale i nasza praca for free. Prekariusze - wszystko za darmo, ale nie na darmo - przynajmniej taką mamy nadzieję! Zapowiadamy darmowe wydarzenia w Warszawie.
Blog > Komentarze do wpisu

Spragnieni miłości we wtorek w Towarzyskiej

Wong Kar-Wai, reżyser "Spragnionych miłości" urodził się w Szanghaju, kręcił filmy w Hongkongu, obecnie manewruje przez Pacyfik między kontynentami.

Jego najbardziej znanym filmem, którego nie widziałem są rzeczeni "...Kochankowie", jednak dość zaskakującą liczbę dobrych filmów nakręcił on wcześniej. Kar-Wai kręci romanse, w których nie ma romansów, filmy o samotnych ludziach, którzy żyjąc w wielkich miastach pośród milionów ludzi nie są w stanie znaleźć ani jednego człowieka, z którym można porozmawiać. Policjant chadzający do baru z "Chungking ekspress" nie zauważa pracującej tam kelnerki, która zaczyna odwiedzać jego kawalerkę pod nieobecność właściciela. Romans homoerotyczny "Happy together" romansem de facto nie jest - Kar-Wai tak samo podejmuje temat rozpadu relacji międzyludzkich. W "Upadłych aniołach" samotny oszust zakrada się nocą do zamkniętych bazarów z pustymi kasami, niedaleko ruchliwych ulic, otwiera sklepy i zmusza przechodniów do nabywania produktów. Morderca na zlecenie poszukuje szczęścia, a znajduje tylko innych morderców.

"Spragnionych miłości" jak przewiduję warto obejrzeć dla zdjęć i dla aktorów, w tym dla Tonny'ego Leunga, najbardziej znanego aktora z tamtego regionu, który nie wyjechał do Hollywood, a także dla specyficznego klimatu Kar-Waia.

Opis:

Hongkong 1962. Para głównych bohaterów wynajmuje mieszkanie w tej samej kamienicy. Oboje czują się osamotnieni, ponieważ ich współmałżonkowie są ciągle nieobecni. Zaczynają spędzać ze sobą coraz więcej czasu… źródło zdjęcia

20:00

Towarzyska

Al. Zwycięzców 49

poniedziałek, 10 czerwca 2013, juliancio.wodnik

Polecane wpisy