Kultura for free, ale i nasza praca for free. Prekariusze - wszystko za darmo, ale nie na darmo - przynajmniej taką mamy nadzieję! Zapowiadamy darmowe wydarzenia w Warszawie.
Blog > Komentarze do wpisu

CSW: teatr na śmieciach

VIDEO ROOM
Daniel Kötter
Neues Theater (2012)
HD, 43'

Otwarcie wystawy: poniedziałek 6 maja 2013, godz. 19.00, Budynek Laboratorium CSW
Po premierze filmu spotkanie z Artystą
Wystawa czynna do 26 maja 2013
Kurator: Anna Ptak
Koordynatorka: Ita Krajewska 

8 maja 2013, godz. 19.00, KINO.LAB
Kamera-teatr. Eksperymentalne filmy dokumentalne Daniela Köttera
 

VIDEO ROOM Daniel Kötter, Neues Theater from CSW TV.


W listopadzie 2011, Daniel Kötter zrealizował w Warszawie akcję filmowo-?? performatywną
. Odwołując się do konkretnego wydarzenia (przekształcenia hali Miejskiego Przedsiebiorstwa Oczyszczania w Nowy Teatr) podnosił kwestię udziału różnych podmiotów społecznych w definiowanie miejsca pracy i sztuki w przestrzeni miejskiej. Film â?? performance - instalacja, którą zaproponował niemiecki artysta, była jednak nie tyle spektaklem rzeczywistości, ale odwołaniem do zasad eksperymentalnego filmu strukturalnego: pokazywania szwów produkcji artystycznej, kadrowania, montażu, aparatu. Na podstawie przeprowadzonej na żywo akcji filmowo-?? teatralnej powstał film, który prezentowany będzie  w ramach VIDEO ROOM.

Daniel Kötter (ur. 1975) – mieszka i pracuje w Berlinie. W latach 2008 – 2011 pracował nad trylogią "Arbeit und Freizeit", która jest głosem w dyskusji na temat znaczenia pracy w praktykach artystycznych. Stworzone we współpracy z kompozytorem Hannesem Seidlem spektakle muzyczno-teatralne pokazywane były na międzynarodowych festiwalach – m.in. w Wenecji i Madrycie. W 2010 roku rozpoczął nową serię prac – instalacji, prac filmowych, dyskursywnych – na temat urbanistycznych i socjopolitycznych uwarunkowań performatywności – staats-theater, realizowanych m.in. w Teheranie, Lagos, Berlinie. W swojej praktyce Daniel Kötter eksperymentuje z formatami teatralnego i muzycznego przedstawienia, modelami kolaboracji z artystami i nie-artystami, sztuką wideo w kontekście różnych sposobów prezentacji – wystawy, performance, filmu. Tworzy wielokanałowe instalacje wideo i alternatywne formy koncertowe. Jako reżyser, filmowiec, badacz czy kompozytor problematyzuje system sztuki w odniesieniu do przestrzeni publicznej, przygląda się sieci aktorów, w których uruchamiane jest rozumienie obrazów, instytucji, praktyk artystycznych. Jego strukturalne podejście do filmu rozszerza znaczenie formy dokumentalnej, jest praktycznym namysłem nad sposobami percepcji, daje impuls do badania ograniczeń gatunkowych narracji.
Strona internetowa Daniela Köttera:
www.danielkoetter.de


VIDEO ROOM
to nowy, długoterminowy projekt Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski prezentujący najlepsze i najnowsze kreacje sztuki wideo. Co trzeci poniedziałek w jednej z sal Zamku Ujazdowskiego można zobaczyć prace renomowanych polskich i zagranicznych twórców wideo. Zamysłem CSW jest, aby VIDEO ROOM wraz z Bank Pekao PROJECT ROOM (prezentacja młodej polskiej sztuki - co trzy tygodnie w poniedziałek), a od 22 kwietnia także PERFORMANCE DAY, były stałym punktem programu dla wszystkich zainteresowanych współczesną sztuką

poniedziałek, 06 maja 2013, juliancio.wodnik
Tagi: CSW

Polecane wpisy