Kultura for free, ale i nasza praca for free. Prekariusze - wszystko za darmo, ale nie na darmo - przynajmniej taką mamy nadzieję! Zapowiadamy darmowe wydarzenia w Warszawie.
Blog > Komentarze do wpisu

srieda iz fiłmami

"Jakiż ze mnie głąb, jaki ciemięga"

("Hamlet")

 

"Wstęp tylko dla obłąkanych"

("Wilk stepowy")

 

"O kurwa, skończyło się mleko"

("Ulisses")

 

Prowadzenie bloga o życiu kulturalnym w Warszawie za darmo i za darmo to zajęcie dla ludzi szalonych, za takiego też uważać mnie należyż. Jako człowiek nieskoordynowany polecam co mi się podoba, a to, co się podoba szaleńcowi nie zawsze może odpowiadać gustom tzw. ludzi normalnych. Stąd prowadzenie takiego bloga - dla ludzi nienormalnych - jest zajęciem szalonym podwójnie, a czytanie bloga prowadzonego przez podwójnie nienormalnego piszącego nienormalnie i dla nienormalnych jest podwójną lub i poczwórną negacją, więc wychodzi na to, że przy podwójnym zaprzeczeniu mamy znowu wszystko w normie.

 Statystyki zaczynają mnie niepokoić. O ile jest 307761 i 4free miałoby 307761 miejsce w kategorii poczytności, wszystko by było na miejscu, ale 4free jest na miejscu 1002, co znaczy, że ktoś to czyta - co jest fenomenem, jako że na blogach przeważnie więcej osób pisze niż czyta.

No, ale do rzeczy, jest wtorek, a ja od tygodnia we wtorki piszę o środach i tak dalej, w związku z czym tytułuję posty "Jakiś tam wtorek", "Jakaś tam środa", a ile można? Zeszłotygodniowa metoda: poniedziałek, wtorek, środa była tak prosta, że aż za prosta. Teraz jadę po bandzie, bo nazwy tygodnia pisze pa rusku w hołdzie Sputnikowi na który kasa się leje, a na 4free nie mogę o nim i tak pisać, bo nie jest 4free. Ale są przy nim i imprezy okolicznościowe, o których wspomnę jak mi się zachce i zechce. A póki co: 

20:00

Pokazy szortów

REGENERACJA

 PARADA RÓŻOWOŚCI (Flamingo Pride)
Niemcy, 2011, 5’58”
Reżyseria: Tomer Eshed
Animacja. W jedyny w stadzie flamingów samiec hetero zakochuje się w przelatującej obok bocianicy. Niestety nie udaje mu się przekonać jej, że ma w stosunku do niej poważne zamiary. Niezwykłe spotkanie inspiruje go, do wykonania śmiałego kroku.
Film prezentowany między innymi na festiwalu w Palm Springs.

 

 
 

BOŻEK MIŁOŚCI(God of Love), reż. Luke Matheny; USA, 2010, 18’43

BOŻEK MIŁOŚCI (God of Love)
USA, 2010, 18’43
Reżyseria: Luke Matheny
Komedia o zakochanym muzyku-mistrzu gry w strzałki, który marzy by wybranka odwzajemniła jego uczucia. Pewnego dnia dostaje tajemniczą przesyłkę, dzięki której może zabawić się w Kupidyna i spełnić swoje marzenie.
Film nagrodzony w 2011 roku Oscarem dla najlepszego krótkometrażowego filmu aktorskiego.

 

 
 

DANNY BOY, reż. Marek Skrobecki; Polska, 2010, 9’53”

DANNY BOY
Polska, 2010, 9’53”
Reżyseria: Marek Skrobecki
Animacja. Młody człowiek błąka się po ulicach anonimowego miasta. Jego poczucie osamotnienia potęguje to, że wyraźnie różni się on od pozostałych mieszkańców. Pewnego dnia na jego drodze pojawia się dziewczyna – czy zaakceptuje jego odmienność? Film jest ironiczną satyrą społeczną o alienacji jednostki i jej miejscu w strukturze społeczeństwa.
Film nagrodzony m.in. Srebrną Kreską na Ogólnopolskim Festiwalu Autorskich Filmów Animowanych w Krakowie.

 

 
 

DWA I DWA (Two and Two), reż. Babak Anvari; Wielka Brytania, 2011, 8’24”

DWA I DWA (Two and Two)
Wielka Brytania, 2011, 8’24”
Reżyseria: Babak Anvari
Animacja. W pewniej szkole dla chłopców, w której stosuje się surową dyscyplinę, dyrekcja ogłasza nowe, absurdalne zasady: uczniowie mają zapomnieć wszystko, czego się do tej pory nauczyli. Kiedy jeden z nich kwestionuje zarządzenie, sytuacja, która do tej pory wydawała się śmieszna, nagle staje się śmiertelnie poważna.
Film nominowany w tym roku do BAFTA Film Award.

 

 
 

WYWIAD (Interview), reż. Sebastian Marka; Niemcy, 2011, 19’16”

WYWIAD (Interview)
Niemcy, 2011, 19’16”
Reżyseria: Sebastian Marka
Thriller. Ambitny dziennikarz przeprowadza wywiad z seryjnym mordercą. Jak wybiera ofiary? Dlaczego zabija? Dlaczego w ogóle zgodził się z nim porozmawiać? 
Film prezentowany na około 30 festiwalach. Nagrodzony między innymi na Seattle International Film Festiwal.

 

 

ŻUK EAGLEMANA (The Eagleman Stag), reż. Michael Please; Wielka Brytania, 2010, 8’53”

ŻUK EAGLEMANA (The Eagleman Stag)
Wielka Brytania, 2010, 8’53”
Reżyseria: Michael Please
Animacja. Życie Petera upływa na fascynacji i strachu związanym ze zjawiskiem przyspieszania czasu, które towarzyszy procesowi starzenia. Fascynacja przeradza się wkrótce w obsesję, a Peter sięga po coraz bardziej radykalne sposoby kontrolowania i przeciwdziałania przyspieszaniu upływu czasu.
Film nagrodzony w 2011 roku BAFTA Award. Nagroda krytyków w Clermont-Ferrand, wyróżnienie w Annecy.

NIEZWYKŁY ZBIEG OKOLICZNOŚCI (Een bizarre samenloop van omstandigheden), Reżyseria: Joost Reijmers; Holandia, 2011, 8’14”Ferdy, Erich i Jacob mają zły dzień. To jedyne co ich łączy, ponieważ żyją w różnych stuleciach. Popełniają błąd, którego otoczenie nie zauważa. Ale co będzie, jeśli skutki tych błędów się nałożą? Trzy pozornie niezwiązane ze sobą wydarzenia mają wybuchowy finał w Amsterdamie.


+

AKADEMIA TEATRALNA 

Miodowa 22/24

19:00

JUBILEUSZ 20-LECIA TOWARZYSTWA TEATRALNEGO POD GÓRKĘ - WIECZÓR II

cz. I „Hymn o miłości”  –  na podstawie tekstów ks. Jana Twardowskiego


cz. II „Angelologia i dal…” – „Misterium Anielskie" Jerzego Derfla

Wstęp wolny

wtorek, 20 listopada 2012, juliancio.wodnik
Tagi: 4free

Polecane wpisy

Komentarze
2012/11/20 11:42:47
koko spoko