Kultura for free, ale i nasza praca for free. Prekariusze - wszystko za darmo, ale nie na darmo - przynajmniej taką mamy nadzieję! Zapowiadamy darmowe wydarzenia w Warszawie.
Blog > Komentarze do wpisu

Tell me why I don't like Monday. Dwie galerie, jeden koncert.

Sierpień się skończył, kolejny miesiąc w którym nie przeczytałem "W poszukiwaniu straconego czasu"... Jazzu na Starówce już nie będzie, Filmowa Stolica Lata zaraz się skończy, zostały im tylko cztery filmy, w tym "Obywatel Milk" jutro o 21:15 na Polach Mokotowskich. Warszawa Singera zakończyła swoją edycję. Nadejdą chłody, zwinie się Barka, Na Lato zagrożone, Cud Nad Wisłą, Miasto Cypel i Herbatnik też nie będą działać w śniegu osaczone przez hordy białych niedźwiedzi. Także mi może się zdarzyć wrzucać linki zamiast do koncertów - do odcinków "Breaking Bad" albo "Gry o tron", jak nie będę miał o czym pisać. 

Ale póki co jak spadający facet mijający kolejne piętra wieżowca ("Siedmiu wspaniałych" i "Nienawiść") mówię sobie: źle nie jest.

Zatem na dzisiaj:

19:00 Fundacja Sztuczna, ul Marszałkowska 62 m 6 (III p.)

Wernisaż wystawy Konstantina Sergiejewa

...modląc się modlitwą ateisty, żeby było lepiej niż ostatnio w Galerii Propaganda.

A propos Ursusa, o którym wspominałem kilka postów wcześniej - o tej samej 19:00 w Galerii Raster, Wspólna 63 debata Culburb/Synchronizacja 2012 cuś takiego:

Miejskie interwencje i aktywizm - czy rzeczywiście są narzędziem zmiany?udział wezmą Piotr Bujas, Angelika Fitz, Kacper Pobłocki, Jakub Szczęsny

Bęc Zmiana zapraszaarchitektów, artystów, aktywistów i działaczy miejskich do odważnego skonfrontowania się z pytaniem: CO MY WŁAŚCIWIE ROBIMY? Dyskusja poświęcona będzie krytycznej analizie projektów i działań kulturalnych realizowanych w miejskiej przestrzeni publicznej. Czy rzeczywiście inicjują one istotne przemiany wpływające na poprawę jakości życia mieszkańców, czy może pozostają zasłoną dymną, pozorną zmianą, bez wpływu na istniejący porządek? W czasie spotkania omawiane będą zagadnienia z pola m.in. nowego urbanizmu, aktywizmu i stylów życia, styku sztuki i marketingu miejskiego, polityzacji przestrzeni miejskiej.

Ursus widnieje na zdjęciu, pozostaje więc przytrzymać dyskutantów przy temacie...

A na koniec: 20:30, Pardon To Tu, Magnolia Acoustic Quartet

 

Lubcie nas na facebooku:http://www.facebook.com/4freebloxpl

P.S. Jak byłem mały zastanawiałem się skąd XIX wieczny kowboj Steve Mcqueen z rzeczonych "Siedmiu wspaniałych" mógł słyszeć o wieżowcach, jak te zaczęły powstawać dopiero w XX? A nuż to był przełom wieków, a kowboj dużo podróżował, ale brzmiało to mało prawdopodobnie. Z czasem znalazłem sobie inne problemy.

poniedziałek, 03 września 2012, juliancio.wodnik

Polecane wpisy