Kultura for free, ale i nasza praca for free. Prekariusze - wszystko za darmo, ale nie na darmo - przynajmniej taką mamy nadzieję! Zapowiadamy darmowe wydarzenia w Warszawie.
Blog > Komentarze do wpisu

Proletariusze wszystkich krajów łączcie się... przez Internet w Aster

K'woli przypomnienia, działamy od 42 dni publikując wydarzenia dziejące się za darmo w Warszawie. Wzywamy wszystkich prekariuszy, proletariuszy, salariuszy, wolnych i szybkich strzelców do partycypacji w kulturze. Kulturze nieodpłatnej. Internet nam do tego środkiem. O ile nie z darmowego hot-spota, albo od sąsiada, to i tak (prawie) za darmo. Filmów spiratowanych póki co jeszcze nie reklamujemy, póki co jeno te wyświetlane 4 free.     

Niezależnie od grubości portfela można codzienne znaleźć dla siebie coś ciekawego dziejącego się "na mieście", tym samym przekonać siebie i twórców przez małe i duże [tfu], że sztuka choć za darmo nie jest na darmo. O tym, czy faktycznie darmowa sztuka jest gorsza/lepsza jakościowo od płatnej warto też dyskutować, zapraszamy do komentarzy, a także do organizowania własnych wydarzeń, tak jak ostatnio zaczynamy i my. 

Czy jest sens prowadzić blog o kulturze 4free w gąszczu blogów, w śród których publikuje się zdjęcia swoich kotów, a największy blogerem kraju jest konserwatywno-liberalny publicysta narzekający na para-olimpiady?

Nasze rekomendacje mają charakter pół zaangażowany, pół krytyczny. Nie powinno polecać się czegoś, czego się nie widziało, z drugiej strony krytykować coś, co samemu się  zapowiada. Można wybrnąć z podobnego dylematu - w końcu Żuławski mawiał, że "nie można krytykować filmu (ale i sztuki przyp. 4free) skoro w dzisiejszych czasach nikt nie chodzi do kina. Recenzowałem więc tylko filmy dobre, złe pomijałem" (cyt. z pamięci). Czy my nie robimy podobnie? 

Ćwiczeniówka, Okólnik 9

15 - 17 OffKólnik - występy uczestników konkursu

17. Saba Krasoczko - sopran, Monika Skwarcz - fortepian, w programie pieśni M. Karłowicza

18.30 Animacja fotograficzna " Między muzyką a metafizyką, nowe przygody Pana Jajo "

20:00 występ chóru eksperymentalny Gre Badanie - " Bajka o uchu polany "

 

Muzeum Niepodległości, Al. Solidarności 62
17.00: III Festiwal „Sztuka Integracji”: recital piosenki rosyjskiej w wykonaniu Piotra Adamieckiego (Fundacja „Zawsze Potrzebni”)Pod Blachą, Plac Zamowy

21:00, ABC miłości, reż. Michał Waszyński, 1935

Wincenty Poziomka założył szkołę filmowo-rewiową, w której prowadzi zajęcia z baletu, mimiki i plastyki. Nie cieszy się ona jednak wielkim powodzeniem. Pewnego dnia Wincenty otrzymuje pismo z kancelarii adwokackiej informujące, że jego wuj, Adam Poziomka, pozostawił mu w spadku połowę sklepu spożywczego oraz mieszkanie. Warunkiem przejęcia spadku jest zobowiązanie się do opieki nad wnuczką wuja, Basią Poziomkówną, właścicielką drugiej połowy spadku, aż do jej pełnoletności. Na miejscu Wincenty zastaje sekretarkę adwokata Konstantego Prztyckiego, Helenkę, w której zakochuje się z wzajemnością. Gdy Helenka traci posadę w kancelarii adwokackiej, Wincenty proponuje jej pracę w sklepie .I zaczyna się korowód perypetii ...

W rolach głównych: Karol Hubert, Leon Recheński, Maria Bogda, Adolf Dymsza

źródło: Klub Pod Blachą

wtorek, 11 września 2012, juliancio.wodnik

Polecane wpisy