Kultura for free, ale i nasza praca for free. Prekariusze - wszystko za darmo, ale nie na darmo - przynajmniej taką mamy nadzieję! Zapowiadamy darmowe wydarzenia w Warszawie.
Blog > Komentarze do wpisu

Obejrzyj produkcję bimbru na żywo w CSW

Od wczoraj w CSW można oglądać wystawę Radka Szlagi "Freedom Club", zainspirowanej (luźno) tytułową, jednoosobową organizacją założoną przez amerykańskiego zamachowca, Theodora Johna Kaczynskiego wysyłającego po całym USofA paczkowane bomby.

Szlaga nie daje jednego klucza do psychiki zamachowca, ale - niczym wytrawny gracz - kluczy i wydeptuje raz prawdziwe, raz fałszywe tropy. Chłopskie korzenie? -> chłopska zaradność -> produkcja bimbru -> produkcja bomb. Tak oto na wystawie widzimy coś, czego jeszcze nie widzieliście, coś czego, jak same mówią, nie widziały nawet panie muzealniczki, pracujące już jakiś czas w centrum hipsterów - destylację bimbru na żywo. Zapraszamy wraz z CSW do wyprawy od bimbru, przez spalone samochody i wypchane kury po ideologię "anarcho-prymitywizmu" (przeczytajcie opis krytyczny Stacha Szabłowskiego). 

http://www.csw.art.pl/index.php?action=aktualnosci&s2=1&id=620&lang=

do którego dodałbym tylko post scriptum, że Ted Kaczynski suma summarum zabił trzy osoby i siedzi obecnie w więzieniu w Kolorado, kojarzonego ostatnio z zamachem w Denver. 

Od wczoraj w CSW, oprócz Szlagi, można obejrzeć też wystawę Agnieszki Polskiej, "Auroryt", o której, jak nam się będzie chciało, może jeszcze napiszemy. Wstęp przez ten weekend (i w czwartki) wolny.

Fot. Jolanta Tomala 

sobota, 08 września 2012, juliancio.wodnik

Polecane wpisy