Kultura for free, ale i nasza praca for free. Prekariusze - wszystko za darmo, ale nie na darmo - przynajmniej taką mamy nadzieję! Zapowiadamy darmowe wydarzenia w Warszawie.
Blog > Komentarze do wpisu

Filmowo w MSN i CSW

Ostatnio było mocno wernisażowo i koncertowo (Paula i Karol przed Kulturalną byli tak dobrzy, jak typowaliśmy! nieźle rozkręcili imprezę - kto był, niech pisze:), dzisiaj, także ze względu na pogodę, dla odmiany - filmowo.

O godzinie 18.30 w Muzeum Sztuki Nowoczesnej (ul. Pańska 3) "No wave"

Trzy wywiady z czołowymi postaciami artystycznej i muzycznej sceny nowojorskiej lat siedemdziesiątych na temat związków sztuk wizualnych i art rocka, przeprowadzonych w ramamch projektu Synesthesia (1997-2001) przez artystę multimedialnego Tony’ego Ourslera, znanego m.in. z częstej współpracy z Mike’em Kelley.

Dan Graham, Tony Conrad i Glenn Branca (The Static/ Theoretical Girls/ Glenn Branca Ensemble)

O 21 w Kino.Labie w CSW, w ramach serii Watch Docs na Spacerze - "Ecumenopolis. Miasto bez granic", (Turcja, Niemcy 2011 93′, reżyseria: Imre Azem)

"Według ocen ekspertów, za dwadzieścia lat liczba mieszkańców obecnie piętnastomilionowego Stambułu zwiększy się dwukrotnie. Miasto nad Bosforem już teraz należy do największych światowych metropolii i jest finansowym centrum regionu. Twórcy filmu z uwagą przyglądają się kosztom jego błyskawicznego rozrostu. Znakomicie zmontowany, okraszony animacjami i prowadzony w imponującym tempie film Imre Azema oszałamia zapierającą dech w piersiach panoramą miasta, które zdaje się rosnąć w oczach." Koniec miast, jakie znamy? - warto zobaczyć samemu.

Ecumenopolis


piątek, 07 września 2012, juliancio.wodnik

Polecane wpisy