Kultura for free, ale i nasza praca for free. Prekariusze - wszystko za darmo, ale nie na darmo - przynajmniej taką mamy nadzieję! Zapowiadamy darmowe wydarzenia w Warszawie.
Blog > Komentarze do wpisu

Czwartek, czyli: 3 równoległe koncerty klasyczne, film, wernisaż i jazz

Ćwiczeniówka, Okólnik 9,

15::00-17:00 Offkólnik (koncerty graczy przygotowujących się do II Konkursu Chopinowskiego dla Amatorów) 17:00,  Misha Kozłowski (fortepian), 18:00-22:00 Offkólnik, ciąg dalszy. W międzyczasie wernisaż prac Arkadiusza Janiona i jego przyjaciół.

 

17:00, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, Elektoralna 12, W promieniach jesiennego słońca, koncert muzyki klasycznej .

17:00, recital fortepianowy Radomira Rakowskiego w Muzeum Niepodległości, Al. Solidarności 62

19:00, wernisaż Joanny Mląckiej, "Esencja", Bochenska Gallery, ul. Ząbkowska 27/31, Centrum Kulturalne Koneser.20:00, Regeneracja, Puławska 61

"Jak w każdy czwartkowy wieczór zapraszamy naszych stałych bywalców na OLD JAZZ BAND. Niesamowite trio starszych panów grających na takich instrumentach jak trąbka czy kontrabas zamieni Regeneracje w lokal z lat 60'-70'."

W skład tego tercetu wchodzą: Jan „Nanek” Gostkiewicz (trąbka)Florian Ciborowski (kontrabas), Mirosław Dołowy (banjo/gitara)

źróło: www.regeneracja.waw.pl

 

20:00, Plac Zamkowy 2, Klub Pod Blachą, Trójka hultajska, reż. Henryk Szaro, 1937


Ignacy Wiórek (Józef Kondrat), czeladnik stolarski kocha Lusię (Tamara Wiszniewska), córkę majstra Stolarskiego (Józef Orwid). Ten jednak chce ją wydać za mąż za kominiarza Wyciora (Antoni Szczerba-Ferski), wdowca z szóstką dzieci. Po sprzeczce z majstrem Ignacy opuszcza warsztat i rusza w świat szukać szczęścia. Po drodze spotyka Igiełkę (Stanisław Sielański), czeladnika krawieckiego oraz Szydełko (Stanisław Woliński), czeladnika szewskiego. Razem docierają do Warszawy, gdzie kupują los na loterii i wygrywają milion. Dzielą wygraną, umawiają się na spotkanie za rok w gospodzie ''Pod fartuszkiem'' i każdy rusza w swoją stronę. Ignacy wraca do rodzinnego miasteczka, zakłada własny warsztat a majster Stolarski zgadza się na jego ślub z Lusią.

źródło: Klub Pod Blachą

czwartek, 13 września 2012, juliancio.wodnik

Polecane wpisy