Kultura for free, ale i nasza praca for free. Prekariusze - wszystko za darmo, ale nie na darmo - przynajmniej taką mamy nadzieję! Zapowiadamy darmowe wydarzenia w Warszawie.
Blog > Komentarze do wpisu

Kino pod (urwaną) chmurą

Dzisiaj do wyboru "Władca much", "Kac Vegas w Bangkoku", "Amelia" i "Vicky Christina Barcelona", czyli filmy, które wszyscy widzieliśmy, albo nie oglądaliśmy i oglądać nigdy nie zamierzaliśmy. 

"Władca much" to nie ten czarno-biały, klasyczny, ale kolorowy z 1990 roku, w reżyserii niejakiego Harry'ego Hooka. Z aktorów gra znany z "Parku Jurajskiego" Bob Peck, to ten co go zjadły Velociraptory, myśliwy Muldon, ale dużo się go nie naoglądamy, bo kto czytał ten wie, że we "Władcy much" dorosłych praktycznie nie ma.  Nawet to oglądałem w tej wersji, ale dawno, pamiętam tylko smętny koniec Prosiaczka.

Wyświetlany przez Centrum Nauki Kopernik o 21:00

 

"Kac Vegas w Bangkoku" to inna para kaloszy, ale łącznikiem (jedynym prawdopodobnie) między filmami będzie egzotyczny, ale i schyłkowy klimat, jako że "Władca" dział się na bezludnej wyspie w czasach tajemniczej wojny, a Kac Vegas w Bangkoku w czasach ostatecznego pijaństwa. Z resztą a propos miasta, tłumaczenie "Hangover" na "Kac Vegas" może i było śmieszne w przypadku pierwszej części rozgrywającej się w rzeczonym, ale "Kac Vegas w Bangkoku"? Nie lepiej "Kac Bangkok"? Albo "Bangkac"? Nie wiem, tak se gdybam. O co chodzi w filmie nie muszę mówić, bo streszczeniem filmu jest jego tytuł. Bardziej ciekawe wydaje mi się miejsce wyświetlania, Park Henrykowski, bo chyba tam nie byłem, na Klasyków o 21:15, zaraz sprawdzam gdzie to. O, Dżizas, zapomnijcie, to na Białołęce:

Kolejny film to "Amelia", miejsce już bardziej sensowne, to przy tym balonie, o którym wczoraj pisałem naprzeciwko Barki, film o 21:30, dla tych, którzy łamią piątkowy post i nie mają nic przeciwko odgrzewanym kotletom.

Na koniec "Vicky Christina Barcelona" o 21:15 przy metrze Słodowiec, dla tych, którzy czekają na Bardema w "Skyfall" i czymś muszą się do grudnia żywić.

 

 

piątek, 03 sierpnia 2012, juliancio.wodnik

Polecane wpisy