Kultura for free, ale i nasza praca for free. Prekariusze - wszystko za darmo, ale nie na darmo - przynajmniej taką mamy nadzieję! Zapowiadamy darmowe wydarzenia w Warszawie.
Blog > Komentarze do wpisu

4free

Pierwszy tydzień kalendarzowy naszego bloga minął, czas podsumowań. Blog założony, wydarzenie na FB i fanpage również:

http://www.facebook.com/4freebloxpl

1255 odsłon, 332 wejścia z innych stron. Kilka banów na Facebooku za spamowanie, jedna prośba o wypisanie z grona szacownych adresatów, jedna spektakularna ucieczka przy której Steve Mcqueen może na motocyklu skakać przez dwa razy wyższe druty kolczaste, a Ryan Gossling może chować się samochodem pod dużo bardziej znanymi mostami.  Jeden telefon zgubiony w trakcie celebracji niniejszych sukcesów, kilka przegapionych filmów w tv, dużo pozytywnych sygnałów, spadek zainteresowania, dramatyczne rozmowy na linii Przemyśl-Warszawa-Zakopane, śmiech, płacz, łzy, hossa i bessa. 

Filmy pod chmurką, koncerty plenerowe i nie tylko, wystawy. Pieniądze zaoszczędzone na kulturze (wydane na duplikat karty SIM i na alkohol kojący rany).

Brak ideologii, ale i flagi biało-czerwone z sierpem, młotem i samolotem.

Wreszcie pytanie zasadnicze "Why"? A po co ludzie robią cokolwiek pyta w tej sytuacji bohater "Wszystko jest iluminacją". Może jednak po coś to jest. Wam - bo nie ma nic podobnego, a jeżeli jest to trzeba za dużo szukać (Rzeczywiście znalezienie 4free.blox.pl - jednego z tysięcy blogów na jednym z tysięcy portali blogerskich w dodatku w Warszawie, gdzie są setki gazet i portali, na Facebooku, gdzie fanpage mają nawet osoby, które nie istnieją - było pestką - w końcu właśnie nas czytacie i to nie przypadkiem). A po co 4free nam?

-Dla CV do dobrej pracy? (Trawestując Marxa. Nie, nie tego Marksa: "Nie chciałbym pracować z pracodawcą, który miałby kogoś takiego jak ja za pracownika").

-Dla idei? (Baudrillard: A macie jeszcze jakieś na zbyciu?)

-Dla sportu? (Z konkurencją Olimpijskiego Londynu? Powodzenia) 

-A więc po co?

-Odpowiedź A: jeszcze zobaczycie 

-Odpowiedź B:

 

poniedziałek, 06 sierpnia 2012, juliancio.wodnik

Polecane wpisy